Hrubieszów: Samochód osobowy wpadł do Ulgi – ZDJĘCIA

Dziś, tuż przed południem, służby ratunkowe zostały powiadomione o samochodzie osobowym, który wpadł do kanału Ulga, w pobliżu jego wypływu z Huczwy, przy skrzyżowaniu ulic Ciesielczuka i Działkowej w Hrubieszowie.

Reklamy

– W dniu 4.05.2021 roku, o godzinie 11:47 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o samochodzie osobowym, który wjechał do kanału rzeki Huczwa – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie Marcin Lebiedowicz. – Pojazd znajdował się w wodzie zanurzony do połowy wysokości. Kierowca wyszedł z pojazdu przed przybyciem Straży Pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojeździe. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dźwig aby wydobył pojazd z rzeki na lawetę – dodaje.

Jak informuje hrubieszowska Straż Pożarna, przypuszczalną przyczyną zdarzenia mogło być niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez kierującego.

W zdarzeniu udział brały 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, w tym 7 ratowników. Na miejsce przybył m.in. zastępca dowódcy JRG st. kpt. Tomasz Piłat. W akcji uczestniczyły również: Policja, służba drogowa oraz dźwig. 

(info kpt. Marcin Lebiedowicz, fot. kpt. Damian Franiak / KP PSP Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszowscy strażacy uczcili Dzień Flagi – ZDJĘCIA

Hrubieszowscy strażacy uczcili Dzień Flagi – ZDJĘCIA