Hrubieszów: Sarin w starostwie – relacja z akcji i zdjęcia

Dziś, przed godziną 8 wpłynęło zgłoszenie, że w budynku Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie może znajdować się niebezpieczna substancja – sarin.

Reklamy

Działania Państwowej Straży Pożarnej w pierwszej fazie polegały na ewakuacji wszystkich pracowników z urzędów i wyznaczeniu stref zagrożenia.

Ratownicy w ubraniach gazoszczelnych zaczęli przeszukiwać budynki Starostwa Powiatowego przy ul. Narutowicza i mjr. Dobrzańskiego „Hubala”, aby zlokalizować niebezpieczną substancję.

Reklamy

Z uwagi na dużą powierzchnię do przeszukania, wezwano specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno – ekologicznego Zamość-1, z którą wspólnie przeszukano budynek Urzędu Miasta, który połączony jest z budynkiem starostwa.

Po przeszukaniu i przewietrzeniu pomieszczeń, nie znaleziono substancji niebezpiecznej w żadnym z budynków. Pracownicy mogli kontynuować swoje obowiązki w miejscu pracy.

Na miejscu zdarzenia pracowało 10 zastępów, w tym 24 strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie i Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.


info i fot. KP PSP w Hrubieszowie

Zobacz też:

Hrubieszów: Alarm w Starostwie i Urzędzie Miasta. Ktoś poinformował o podłożeniu paczki z sarinem