Hrubieszów: Skazani będą pomagać w pracach archeologicznych [ZDJĘCIA]

Zakład Karny w Hrubieszowie rozpoczął współpracę z Gminą Hrubieszów w zakresie nieodpłatnego zatrudniania skazanych.

Reklamy

Umowę o nieodpłatnym zatrudnieniu skazanych na rzecz Gminy Hrubieszów, 5 sierpnia 2022 r. podpisali – dyrektor Zakładu Karnego w Hrubieszowie mjr Mariusz Sokół i wójt gminy Hrubieszów Tomasz Zając.

Osadzeni z Zakładu Karnego w Hrubieszowie zostaną skierowani do prac pomocniczych przy badaniach wykopaliskowych w Ślipczu.

Reklamy

­

– Świadczenie pracy będzie okazją dla skazanych do podjęcia próby aktywizacji zawodowej oraz osiągnięcia odpowiednich korzyści społecznych – informuje mł. chor. Damian Fedziuryna z hrubieszowskiego zakładu penitencjarnego. – Skierowanie osadzonych do pracy jest kolejnym krokiem w kierunku zacieśniania współpracy pomiędzy Zakładem Karnym w Hrubieszowie, a środowiskiem lokalnym.

– Zatrudnienie skazanych stanowi jedną z ważniejszych form oddziaływania na skazanych. Dzięki takiej formie oddziaływań osadzeni podwyższają kwalifikacje zawodowe, kształtują nawyk pracy, a także przygotowują się do życia w społeczeństwie już po zwolnieniu z jednostki. Praca jest najlepszym nauczycielem odpowiedzialności, sumienności i obowiązkowości, czyli cech niezbędnych dla zgodnego z obowiązującymi normami prawnymi i społecznymi funkcjonowania osadzonych już po zakończeniu odbywania kary – dodaje mł. chor. Damian Fedziuryna.

Prace badawcze w Ślipczu prowadzone są przez pracowników Instytutu Archeologii UMCS w ramach współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu pod nazwą: „W poszukiwaniu odpowiedzi. Weryfikacja terenowa cmentarzyska kurhanowego w Ślipczu”.

­

­

(źródło i fot. ZK w Hrubieszowie / mł. chor. Damian Fedziuryna)


Zobacz też:

Hrubieszów: W zakładzie karnym zainstalowano panele fotowoltaiczne [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: W zakładzie karnym zainstalowano panele fotowoltaiczne [ZDJĘCIA]