28 września 2023

Hrubieszów: Śmiertelny wypadek na moście. Nie żyje 46 – letnia kobieta

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do którego doszło 20 listopada 2018 r. na terenie Hrubieszowa. 46-letnia kierująca pojazdem marki Daewoo prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło 20 listopada 2018 r. w Hrubieszowie na moście na rzece Huczwa,na prostym odcinku drogi. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 46-letnia mieszkanka gminy Hrubieszów kierująca pojazdem marki Daewoo na oblodzonej nawierzchni najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i wpadła w poślizg.

Straciła panowanie nad pojazdem w trakcie którego zmieniała kilkukrotnie pas ruchu, a następnie zderzyła się z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem marki Volkswagen Passat oraz barierą energochłonną. 46-letnia kierująca oraz jej 45-letnia pasażerka trafiły do szpitala. 46-latka w wyniku poniesionych obrażeń ciała zmarła. 45-letnia pasażerka, również mieszkanka tej samej gminy przebywa w szpitalu. Kierowca oraz pasażer z drugiego auta nie doznali żadnych obrażeń.

Reklamy

Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego wypadku. Przy tej okazji apelujemy do kierujących oraz innych uczestników ruchu drogowego o ostrożność. Szybko zapadający zmrok oraz zmienne warunki pogodowe powodują większą liczbę zdarzeń drogowych. Wykażmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością za siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

 

źródło i fot.: KPP Hrubieszów

Reklamy