Hrubieszów: Śmiertelny wypadek na Piłsudskiego. Zginął 83-letni rowerzysta – ZDJĘCIA

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Piłsudskiego. Z ustaleń wynika, że kierujący rowerem 83-latek został potrącony przez mercedesa sprintera. Niestety, rowerzysta zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

Reklamy

Do wypadku doszło wczoraj po godz. 6, na ulicy Piłsudskiego.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że kierujący rowerem 83-letni mieszkaniec Hrubieszowa nie zachował szczególnej ostrożności i wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod nadjeżdżający samochód marki Mercedes Sprinter typu bus, którym kierował 70-letni mieszkaniec Zamościa.

Reklamy

Kierującemu mercedesem nie udało się uniknąć potrącenia rowerzysty, który doznał poważnych obrażeń ciała. Po udzielonej pomocy przez pogotowie ratunkowe został przewieziony do szpitala. Niestety, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Funkcjonariusze ustalili, że w chwili wypadku kierowca mercedesa był trzeźwy.

Teraz hrubieszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury będą prowadzili śledztwo, które dokładnie wyjaśni przebieg tego zdarzenia.

***

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg! Dobra pogoda sprzyja jeździe rowerem. Zarówno kierujący samochodami, jak też sami rowerzyści powinni przede wszystkim kierować się przepisami, ale też zasadami zdrowego rozsądku. To od nas samych zależy bezpieczeństwo na drodze.

(info i fot. KPP Hrubieszów / asp. szt. Jarosław Karkuszewski)


Zobacz też:

Hrubieszów: Samochód osobowy wpadł do Ulgi – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Samochód osobowy wpadł do Ulgi – ZDJĘCIA