23 września 2023

Hrubieszów: Śnięte ryby w Huczwie. Strażacy napowietrzają wodę [ZDJĘCIA]

Dziś rano służby zostały poinformowane o pływających w Huczwie śniętych rybach.

Reklamy

Dziś rano służby zostałe poinformowane przez wędkarzy o śniętych rybach pływających w Huczwie.

Skierowani na miejsce inspektorzy ochrony środowiska stwierdzili niedostateczną zawartość tlenu w rzecznej wodzie. Pobrano jej próbki do laboratorium w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Ich wyniki będą znane za kilka dni.

Reklamy

Straż Pożarna rozstawiła na rzece zapory sorpcyjne. O zdarzeniu poinformowano również Policję i władze Hrubieszowa.

Obecnie strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie oraz OSP z Teptiukowa i OSP z Hrubieszowa pracują na miejscu natleniając wodę w Huczwie.

Reklamy

Wędkarze Polskiego Związku Wędkarskiego – Okręg Zamość odławiają martwe ryby, które mają być przetransportowane do zakładu zajmującego się utylizacją.

­

Oficer prasowy KPPSP w Hrubieszowie – st. kpt. Marcin Lebiedowicz informuje:

W dniu 15 czerwca 2023 roku, około 8 rano na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o pływających śniętych rybach w Huczwie, przy ulicy Ciesielczuka.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej zastano śnięte ryby w rzece Huczwa. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, po zbadaniu wody stwierdził, że jest bardzo niski poziom tlenu w wodzie.

Na rzece rozstawiono zapory sorbcyjne i parkanowe w celu zmniejszenia ewentualnego rozprzestrzeniania się substancji zanieczyszczającej wodę oraz zatrzymania przepływu śniętych ryb w kierunku rzeki granicznej Bug. Straż Pożarna w Hrubieszowie podjęła działania zmierzające do napowietrzania wody przy użyciu sprzętu pożarniczego w postaci pomp.

W działaniach udział brali: JRG Hrubieszów, OSP Teptiuków, OSP Hrubieszów oraz przedstawiciel Wód Polskich i pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Delegatury w Zamościu, pracownik Centralnego Laboratorium Badawczego Oddział Lublin, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

­

Przeczytaj też artykuł Mariusza Parola na portalu kronikatygodnia.pl:

Hrubieszów: Dziesiątki śniętych ryb w Huczwie


źródło: własne, KPPSP w Hrubieszowie, fot. lubiehrubie, KPPSP w Hrubieszowie / st. kpt. Marcin Lebiedowicz


Zobacz też:

Hrubieszów: Rozeszło się… po Huczwie

Kto zatruł Huczwę?


Hrubieszowska porodówka w pierwszej dziesiątce w Polsce! [ZDJĘCIA]

Hrubieszowska porodówka w pierwszej dziesiątce w Polsce! [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →