Hrubieszów: Spotkania autorskie z Grażyną Jeromin-Gałuszką i Michałem Książkiem.

W ostatnim tygodniu Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie zorganizowała spotkania autorskie z Grażyną Jeromin-Gałuszką i Michałem Książkiem.

Reklamy

 

„Magnolia”, „Złote nietoperze”, „Kobiety z Czerwonych Bagien”, najnowsza „Legenda” i wiele innych książek powstało z wielkiej potrzeby pisania, przelewania na papier swojej wyobraźni. Ich autorka, Grażyna Jeromin-Gałuszka była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej, w ramach cyklu jesiennych spotkań autorskich.

W bardzo przyjemnej atmosferze autorka dzieliła się z publicznością opowieścią o swoim życiu, rozpoczęciu przygody z pisaniem, kolejnych sukcesach książkowych oraz planach na najbliższy czas. Przyznała, że zawsze kochała czytać, najwyżej ceni sobie kunszt Bolesława Prusa i Władysława Reymonta, a jej ulubiona książka, do której często wraca, to „Sto lat samotności” Gabriela Garcii Marquez`a.

Reklamy

Wydarzenie zostało sfinansowane w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego. 

 

 

***

 

Leśnik, przyrodnik, podróżnik, poeta, publicysta, przewodnik po Syberii, obserwator przyrody, ludzi i miejsc, aktywny przeciwnik wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej… tak można próbować zamknąć dorobek Michała Książka – gościa piątkowego spotkania w hrubieszowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej. Swoje doświadczenia opisał w książkach „Syberia. Słownik miejsca”, „Droga 816” oraz w tomiku poezji „Nauka o ptakach”.

Prezentując slajdy z odwiedzonych miejsc oraz przyrody, której jest wielkim miłośnikiem, opowiadał o urokach życia na Syberii, swoim podróżowaniu, wielokulturowości terenów przygranicznych oraz o ptakach, które można spotkać już tylko we wschodniej części Polski.

Dla naszego gościa najbardziej gorącym tematem była jednak obrona Puszczy Białowieskiej przed prowadzoną obecnie wycinką drzew. Dzielił się swoją wiedzą w tym zakresie i relacją z pierwszej ręki.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach cyklu jesiennych spotkań autorskich, finansowanych z projektu w Budżecie Obywatelskim.