Hrubieszów: Spotkanie autorskie z Adamem Szabatem – ZDJĘCIA

10 września, w Hrubieszowskim Domu Kultury, odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem, autorem piosenek i wierszy oraz bardem, wokalistą i trenerem wokalnym Adamem Szabatem.

Reklamy

Adam Szabat – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek, popularyzator właściwej emisji głosu, trener wokalny. Pomysłodawca i współzałożyciel Teatru Piosenki Młyn. Autor scenariuszy do spektakli teatralnych. Laureat i finalista międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów piosenki autorskiej. Wraz z żoną Joanną i dwójką dzieci Aleksandrą i Julianem mieszka w Hrubieszowie.

Podczas spotkania była możliwość nabycia książki „Tajemnica Jareda Straya” oraz płyty „Pieśni Kresów Naszych”, którą wspólnie z Adamem Szabatem nagrali Jan Kondrak i Waldemar Korzeniowski.

Reklamy

Organizatorami wydarzenia były Miejska Biblioteka Publiczna i Miasto Hrubieszów.

***

„Tajemnica Jareda Straya” – „Są takie wspomnienia, które jak ciernie siedzą w człowieku. Tkwią zbyt głęboko, by je usunąć, i są zbyt bolesne by o nich zapomnieć.”

Dyplomowany dziennikarz i niespełniony pisarz, Leon Kornas, otrzymuje książkę, która pochłania go bez reszty. Postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o jej autorze – Jaredzie Strayu, Amerykaninie, którego całe życie otaczał nimb tajemnicy. Szczątkowe informacje, które udaje mu się odnaleźć, wskazują na niewielkie Wilowice na Roztoczu. Tutaj, w Dworze Horoweckich, Leon Kornas i właścicielka dworu, atrakcyjna pani doktor Barbara Horowecka, zagłębiają się w historię jej przodków i odkrywają fakty, które niczym zadra tkwiły w świadomości okolicznych mieszkańców. Rodzinne tajemnice budzą demony przeszłości. Podążając za opowieścią, Czytelnik przeniesie się do lat 20. XX wieku. Doświadczy traumy wojny, prześladowań i zwyczajnej ludzkiej zawiści. Świat realny zetrze się ze światem magii, a konsekwencje tego starcia zdominują wybory i decyzje bohaterów.

­

(fot. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Hrubieszów: Zapraszamy na Rubienalia. Zaśpiewa Marek Piekarczyk

Hrubieszów: Zapraszamy na Rubienalia. Zaśpiewa Marek Piekarczyk


LubieHrubie na Instagramie