Hrubieszów: Spotkanie informacyjne na temat projektu – możliwość otrzymania do 100 tys.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat projektu „Mikro innowacje – makro korzyści” realizowanego przez Lubelską Fundację. Granty do 100 tys. zł czekają na kreatywne osoby, instytucje i organizacje z terenu Hrubieszowa z nowatorskimi pomysłami dotyczącymi tego, jak pomóc ludziom młodym w odnalezieniu się na rynku pracy.

Reklamy

 

Spotkanie odbędzie się w dniu 9 listopada w godzinach 11:00 – 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Hrubieszów, Bolesława Prusa 8.

Projekt jaki będzie prezentowany na spotkaniu to m.in.  oferta dla instytucji publicznych i organizacji pozarządowych pracujących z młodzieżą, które chciałby pozyskać środki na dopracowanie i przetestowanie innowacyjnych metod, narzędzi, których wdrożenie mogłoby poprawić sytuację osób młodych wchodzących na rynek pracy. Z oferty grantów mogą również skorzystać szkoły, uczelnie wyższe i instytucje szkoleniowe.

W ramach projektu istnieje możliwość otrzymania grantu w wysokości do 100 tys. zł!

Brak pracy, praca poniżej kwalifikacji, konieczność wyjazdu w poszukiwania źródła utrzymania – to tylko niektóre problemy z którymi stykają się młodzi ludzie po zakończonej edukacji. Oferta projektu skierowana jest do wszystkich, którzy mają pomysł, ideę jak zaradzić tego typu problemom! Dofinansowanie może zostać przyznane na sfinansowanie działań związanych z rozwinięciem, dopracowaniem i przetestowaniem innowacyjnych pomysłów z obszaru „przechodzenie z systemu edukacji na rynek pracy”. Pomysłodawcą – innowatorem (Grantobiorcą) może być zarówno instytucja publiczna, organizacja pozarządowa jak i osoba indywidualna.

Kto może wziąć udział w spotkaniu? Każdy kto ma już pomysł lub potencjał do wykreowania nowatorskiej inicjatywy, która może wpłynąć na poprawę sytuacji osób młodych wchodzących na rynek pracy. Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych problematyką – udział w spotkaniu może stać się inspiracją do stworzenia innowacyjnego rozwiązania, poprawiającego sytuację absolwentów na rynku pracy. 

 

***

 

W programie spotkania:

11:00 – 12:30

– Prezentacja założeń projektu – Koordynator Projektu,

– Pomysł innowacyjny to znaczy jaki? Kryteria oceny i zasady wdrażania innowacji społecznych – warsztat prowadzony przez Brokerów Innowacji Społecznych.

12:30-14:00                       

– Konsultacje indywidualne dla zainteresowanych uczestnictwem w projekcie

 

Więcej informacji na temat projektu w załączonym materiale oraz na stronie internetowej:

http://www.lfr.lublin.pl/projekty/mikro-innowacje-makro-korzysci/

 

ZAPRASZAMY!