24 września 2023

Hrubieszów: Spotkanie pokoleń „Oldboy Unia Hrubieszów – spotkanie po latach. Tworzymy historię” [ZDJĘCIA]

W sobotę, 9 września 2023 r. w Hrubieszowie  odbyło się historyczne wydarzenie a mianowicie spotkanie pokoleń „Oldboy Unia Hrubieszów – spotkanie po latach. Tworzymy historię”, które zainicjowali Marek Koza i Marek Zwoliński.

Reklamy

Impreza rozpoczęła się od rozegrania meczu o Mistrzostwo II Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Młodszych. W spotkaniu zmierzyły się drużyny: MKS Unia Hrubieszów oraz Kryształ Werbkowice. 

Kolejnym i najważniejszym punktem wydarzenia było rozegranie meczu „Oldboy Unia Hrubieszów – spotkanie po latach. Tworzymy historię”. Była to okazja, aby po wielu latach spotkali się ze sobą piłkarze i trenerzy, którzy tworzyli swoimi osiągnięciami historię Unii Hrubieszów oraz Miasta Hrubieszowa. Mecz dostarczył niezapomnianych wspomnień oraz emocji, a gra zespołowa pozwoliła odtworzyć historię i zapisać jej nowy rozdział. Mecz trwał 2 x 30 minut a wygrali niebiescy 6:4. 

Reklamy

Bramki: Niebiescy: Tomasz Lenard 2x, Piotr Stadnicki 2x, Jarosław Jasina 2x, Czerwoni: Marek Zwoliński 2x, Dominik Fusiara 2x

Składy

Reklamy

Czerwoni: 

Mariusz Bednarz, Kamil Haustow (bramkarz), Mateusz Wysocki, Wieslaw Hałucha, Artur Zezula, Andrzej Kowalczuk, Andrzej Giz, Daniel Hordyj, Konrad Kalaciński, Mirosław Nowak, Tomasz Kwaśniewski, Marek Zwoliński.

Niebiescy:

Robert Kulik, Łukasz Babik, Adam Bogucki (bramkarz), Sylwester Malowany, Piotr Stadnicki, Jarosław Jasina, Tomasz Świst, Krystian Okoniewski, Łukasz Zezula, Slawomir Janik, Tomasz Lenard, Marek Koza, Daniel Maciejewski

Spikerem i współorganizatorem spotkania był zasłużony działacz sportowy p. Bogdan Lachowicz. 

Mecz sędziowali: Tymecki Artur, Popczyk Michał, Przyczyną Tadeusz.

Pamiątkowe dyplomy dla drużyn indywidualnie wręczyli: Paweł Wojciechowski – Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa oraz Prezes MKS Unia Hrubieszów Wioletta Krawczuk. A otrzymali je starsi zawodnicy: 

Ryszard Wołoszyn 

Marian Cisło 

Daniel Maciejewski 

Antoni Czarnecki

Stanisław Czarnecki 

Zbigniew Lebiedowicz

Edward Lebiedowicz

Tadeusz Lebiedowicz

Mirosław Nowak

Janusz Rybak

Ryszard Głowacz

Zdzisław Białosiewicz

Jerzy Wypych

Zbigniew Kargol

Sławomir Krawczyk

Były też występy Cheerleaderek z ZSM 2 Hrubieszów, a najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w grach i zabawach zorganizowanych przez Hrubieszowski Dom Kultury

Wydarzenie Honorowym Patronatem objęła Marta Majewska – Burmistrz Miasta Hrubieszowa.

Trampkarze Młodsi Unii w meczu rozegranym na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pokonali 4:2 Kryształ Werbkowice. Skład Unii Hrubieszów: Anyszkiewicz, Tokarski, Malinowski (c), Skowyra, Kozar, Wosiek, Berdzik, Guzina, Krajewski, Winiarski, Roch… Ponadto zagrali: Wawrusiewicz, Czerkawski, Adamczuk. Bramki: Roch (31’, 80’), Winiarski (46’), Krajewski (63’) – Brzozowski (6’), Przysiężniak (65’). Kryształ: Zdunek – Juszczuk, Kot, Walat, Brzozowski, Oleszczuk, Chudoba, Kowalczuk, Sowierszenko, Nieczyporowski, Przysiężniak oraz Kocaj, Szewczyk, Kaźmierczak, Knap, Esing, Prus. Arbiter: Jarosław Jasina

Oldboye i trenerzy (nie wszyscy byli obecni z przyczyn osobistych):

 1. Marek Koza
 2. Andrzej Kowalczuk 
 3. Marek Zwoliński 
 4. Krystian Okoniewski 
 5. Tomasz Świst 
 6. Mariusz Bednarz 
 7. Dariusz Szyszka 
 8. Sławomir Janik 
 9. Jarosław Jasina 
 10. Robert Kulik 
 11. Sylwester Malowany 
 12. Adam Bogucki 
 13. Łukasz Zezula 
 14. Artur Zezula 
 15. Marek Hubert Kitlinski 
 16. Piotr Stadnicki 
 17. Kamil Haustow 
 18. Łukasz Babik 
 19. Tomasz Lenard 
 20. Tomasz Zając 
 21. Norbert Barczewski 
 22. Daniel Maciejewski 
 23. Trener Mirosław Nowak 
 24. Trener Jan Skierski 
 25. Andrzej Gis 
 26. Mateusz Wyscocki 
 27. Szymon Więch 
 28. Trener Dariusz Herbin
 29. Marcin Lebiedowicz 
 30. Tomasz Przeworski 
 31. Adrian Oleszczuk
 32. Wiesław Hałucha 
 33. Szymon Welter 
 34. Tomasz Pirda 
 35. Konrad Kalaciński 
 36. Marcin Nowak 
 37. Tomasz Kiełbowicz 
 38. Trener Andrzej Jaworski 
 39. Prezez MKS Unia Bogdan Lachowicz 
 40. Jerzy Koszyniuk 
 41. Dawid Nowak
 42. Paweł Wesołek
 43. Daniel Hordyj
 44.  Mariusz Wesołowski
 45. Krzysztof Lachowicz
 46. Jan Rybak

Komentarze

Krystian Okoniewski:

Inicjatywa super, bardzo miło było zobaczyć po tylu latach ludzi, przy których się wychowywało, rosło, kształciło charakter i szlifowało piłkarsko. Sporo emocji na boisku i masa wspomnień przy posiłku regeneracyjnym po zawodach. Niektórzy pracowali nad utrzymaniem formy sportowej, inni nad formą barową, ogólnie mocna ekipa, która zagościła na strach śmieciach. Szkoda nieobecności kilku znaczących kolegów, natomiast każdy z Nich zadzwonił i wytłumaczył swoją absencje, jednocześnie przekazując pozdrowienia. Wielki szacunek dla Pana Trenera Mirosława Nowaka za dotrzymanie fizycznie kroku w całym meczu i utrzymanie równie wysokiej formy podczas regeneracji.

Janusz Rybak:

Popatrzyliśmy na mecz, w przerwie odebraliśmy dyplomy i po meczu w 6 poszliśmy na piwo – jak widać sensacyjnych wrażeń nie było. W sumie cieszy ta inicjatywa i liczę, że będzie powtórka.

Andrzej Kowalczuk:

Spotkanie po latach” – to było pierwsze spotkanie, którego organizatorem byli piłkarze oldboy Unii Hrubieszów. Cieszymy się, że z naszego zaproszenia skorzystała tak duża liczba osób, aczkolwiek liczyliśmy na większe grono. Jest to dobra okazja, aby odnowić stare przyjaźnie i znajomości. Wspaniały pomysł! Proszę sobie wyobrazić, że niektórych kolegów nie widziałem prawie 20 lat. To jest niesamowite spotkać się po takim czasie, powspominać piękne lata. Przeżyliśmy tu cudowne chwile, jako piłkarze, świętując ważne wydarzenia i awanse. Jak zawsze w gawędziarskim stylu i z humorem opowiadaliśmy sobie ciekawe zdarzenia przeżyte razem. Wszyscy z sentymentem wspominali dawne czasy. Takie spotkania to świetny pomysł!!! Dlatego uważamy, że dla podtrzymania naszej wspólnej więzi i przyjaźni warto takie spotkania organizować! Mamy nadzieję, że na stałe wpiszą się w tradycję Klubu

Łukasz Zezula:

Było bardzo miło i pozytywne. Fantastycznie było zobaczyć, niektórych po ponad 20latach. Powspominaliśmy zagraliśmy przyjacielski mecz. Szkoda, że nie wszyscy mogli dojechać, ale może następnym razem będzie nas jeszcze więcej. Uważam jednak, że jak na pierwsze takie spotkanie frekwencja zdecydowanie dopisała i wielkie podziękowania dla chłopaków, którzy przyjechali zza granicy, bo to na pewno nie było to łatwe logistycznie do ogarnięcia a jednak im się chciało i udało to zrobić.

Marek Koza:

Cóż można powiedzieć ?  Spotkanie po latach pierwsza klasa wspaniałe uczucie spotkać znajomych, z którymi się widzieliśmy. kiedyśmy, na co dzień kopało się w piłkę, Oby takich wydarzeń było jak najwięcej, bo warto brać w nich udział szczególnie z taką ekipą !

Adam Bogucki:

Jeżeli chodzi o nasze spotkanie, czyli chłopaków, którzy razem grali lub „przewinęli” się przez Unię, to uważam, że było super i spontanicznie (oczywiście, jakieś drobiazgi mogły być lepiej dopracowane, ale to pierwszy raz i nie ma się czego czepiać), fajnie było się spotkać z chłopakami, których się nie widziało wiele lat (szkoda, że pana Marek nie dał rady przyjechać). Było dużo śmiechu, żartów i wspomnień. A jeżeli chodzi o legendy Unii zaproszone na stadion, to chyba wyszło kiepsko i sztucznie… Ale to nie myśmy z chłopakami organizowali… Ps. Specjalne podziękowania otrzymali od nas Jurek Koszyniuk i pan Mietek Dęga, którego odwiedziliśmy całą delegacja, ponieważ ze względu na przebyty udar nie mógł być osobiście na naszym spotkaniu. Z mojej strony mogę szczerze powiedzieć, że spędziłem cudownych kilka godzin.

Marek Ambroży Kitliński:

– Serdecznie dziękuję p. prezes Unii p. W. Krawczuk za wskazanie mi, od kogo mogę zebrać w/w materiały. Dlatego bardzo dziękuję byłemu bramkarzowi Unii Kamilowi Haustowowi, który z p. B. Lachowiczem załatwiał kwestie formalne a w meczu popisywał się znakomitymi interwencjami na bramce.

Zobacz też: Sportowy rok szkolny 2023/2024 czas zacząć!

Zerknij na Instagram →Opracował – Marek Ambroży Kitliński, fot. Organizator, Dariusz Duda / UM Hrubieszów