Hrubieszów: Spotkanie policjantów w klubie seniora

W ramach działań profilaktycznych, funkcjonariusze hrubieszowskiej komendy uczestniczyli wczoraj w spotkaniu z seniorami z Klubu Seniora CZAS w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci, realizując działania profilaktyczne, spotkali się z seniorami z Klubu Seniora CZAS, działającego przy Lubelskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża..

Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa.

Podczas spotkania przekazano informacje, jak postępować w przypadku zagrożenia. Przybliżono także informację o narzędziu, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas spotkania policjanci edukowali seniorów, jak ustrzec się przed oszustami. Omówili metody, jakie najczęściej stosują naciągacze oraz sposoby, jak się przed nimi chronić.

Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych, jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz podstawowe zasady poruszania się po drodze.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów / EK

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Policjanci rozmawiali z młodzieżą o handlu ludźmi i innych zagrożeniach