Hrubieszów: Spotkanie policjantów z przedszkolakami – ZDJĘCIA

Hrubieszowscy policjanci odwiedzili dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Hrubieszowie. Spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu i w ścisłym reżimie sanitarnym.

Reklamy

Wczoraj, hrubieszowscy policjanci odwiedzili dzieci i ich wychowawców z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Hrubieszowie. Spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu i w ścisłym reżimie sanitarnym.

Głównym tematem przeprowadzonej pogadanki było bezpieczeństwo dzieci na drodze. Policjanci przypomnieli o zagrożeniach związanych między innymi z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, nieostrożnym wejściem na przejście i drogę, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, przebieganiem przez jezdnię. Przypomniano także o bardzo ważnej roli elementów odblaskowych, które przedszkolaki otrzymały podczas spotkania od policjantów.

Po krótkiej pogadance, funkcjonariusze wraz z grupą dzieci udali się na pobliskie przejście dla pieszych, gdzie pod czujnym okiem swoich opiekunów oraz policjantów z uwagą przechodziły przez pasy. Dzieci miały do policjantów wiele pytań i dzieliły się ciekawymi spostrzeżeniami.

Jak twierdzą hrubieszowscy policjanci – prawdziwą radość sprawiło im to, że po dłuższej przerwie znowu mogli odwiedzić dzieci i ich wychowawców.

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


Zobacz też:

Czy powstanie północna obwodnica Hrubieszowa?


LubieHrubie na Twitterze