Hrubieszów: Spotkanie w sprawie dopłat na „Czyste Powietrze”

Z powodu smogu i powikłań wynikających ze złej jakości powietrza w Polsce umiera rocznie od 45 do 50 tysięcy ludzi, a zła jakość powietrza to m.in. efekt spalania odpadów i słabej jakości opału w domowych, często przestarzałych piecach.

Reklamy

 

Właściciele nieruchomości, którzy chcą wymienić źródła ogrzewania, albo docieplić budynki mieszkalne, mogą skorzystać z dotacji i pożyczek, oferowanych w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”.

Mieszkańcy Hrubieszowa i gmin powiatu hrubieszowskiego poznają zasady przyznawania pomocy podczas spotkania, które odbędzie się w piątek 21 września o 18.00 w siedzibie starostwa powiatowego.

Z eko-dotacji i preferencyjnych pożyczek mogą korzystać zarówno właściciele, jak i współwłaściciele już istniejących bądź nowo budowanych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Pomoc będzie przeznaczona m.in. na: wymianę okien, drzwi i źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem, na przykład na węzły cieplne czy kotły na biomasę, a także na systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe i pompy ciepła.

Program obejmuje również wsparcie na docieplenie budynków i zastosowanie odnawialnych źródeł energii, w tym kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych.

 

źródło: ias24.eu