Hrubieszów: Spotkanie wolontariuszy Caritas z seniorami

7 stycznia, wolontariusze Caritas Parafialnego Zespołu przy Kościele św. Mikołaja i Zespołu Szkół nr 1, spotkali się z Seniorami Klubu Złotego Wieku działającego przy Hrubieszowskim Domu Kultury w celu podzielenia się opłatkiem, złożenia sobie życzeń, kolędowania, a także integracji wszystkich uczestników.

Reklamy

 

„Nie starzeje się ten,

Kto nie ma na to czasu?”

 

Nie da się ukryć, że człowiek na każdym etapie życia potrzebuje mentora, przewodnika, a Jan Paweł II był dla nas takim drogowskazem. Właśnie On rozumiał, że są ludzie starsi, którzy biorą w pełni odpowiedzialność za swoje życie, chcą je konstruować, dojrzewać w człowieczeństwie i godnie się starzeć. Oni pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia, ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość.

Podobnie, jak jesień może być najpiękniejszą porą roku, tak i starość może być najpiękniejszym okresem życia, w którym osiąga się życiową mądrość i czuje się  prawdziwy jej smak, a to, co się w ciągu życia przeżyło, daje poczucie rzetelnego dzieła. To w jesieni życia możemy stać się człowiekiem prawdziwie spełnionym.

Na uwagę zasługują te wszystkie inicjatywy społeczne, dzięki którym starsi ludzie mogą dbać nie tylko o swoją kondycję fizyczną i intelektualną, ale rozwijać relacje z innymi, stawać się przydatnymi, oddając swój czas, umiejętności, doświadczenia.

Okazją ku temu było spotkanie wolontariuszy CARITAS z Seniorami Klubu Złotego Wieku działającego przy Hrubieszowskim Domu Kultury.

Wolontariat jest fenomenem dzisiejszych czasów, bo zawsze robi coś dla drugiego człowieka. Ludzie starsi nie  powinni  oczekiwać jedynie pomocy od inny, ale na miarę swoich sił i  możliwości udzielać jej innym.

Starość, to pewne zadanie, kojarzy się z aktywnością i poczuciem sensu życia, który człowiek musi znaleźć właśnie na tym etapie.

Trzeba nam – młodym szanować, kochać i wspomagać starszych ludzi, gdyż oni byli tacy jak my, a my będziemy tacy jak oni.

 

Wolontariusze Caritas

 

fot. Wolontariusze Caritas

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszowski Caritas w akcji „Wylosuj anioła”

WIADOMOŚCI – Hrubieszowski Caritas: Daj siebie innym