Hrubieszów: Spotkanie z Rafałem Piechem

Polska Jest Jedna Lubelskie zaprasza na spotkanie regionalne z przewodniczącym PJJ Rafałem Piechem, które odbędzie się w Hrubieszowie.

Reklamy

Spotkanie odbędzie się w dniu 19 lutego w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Początek o godz. 18.00.

Reklamy


Kongres Ruchu Polska Jest Jedna – padły pierwsze propozycje dla MiŚ i energetyki

W niedzielę (29.01) w siemianowickim Parku Tradycji odbył się pierwszy programowy kongres ruchu politycznego Polska Jest Jedna, na którym lider ugrupowania, Rafał Piech, przedstawił kilkuset liderom regionalnym i powiatowym podstawowe propozycje i założenia ruchu PJJ w zakresie wyjścia z kryzysu energetycznego i wsparcia najmniejszych przedsiębiorców.

Polska Jest Jedna to ruch polityczny, który ukonstytuował się z obywatelskiej inicjatywy prezydenta Siemianowic Śląskich, który we wrześniu 2021 roku stanął w obronie konstytucyjnych praw wolności w zakresie decydowania o własnym zdrowiu i udziale w eksperymentalnym programie szczepień przeciw Covid-19, przeciwstawiając się jednocześnie rządowym planom wprowadzenia segregacji sanitarnej w Polsce.

Po kilku miesiącach apeli i publicznych protestów, inicjatywa ta przerodziła się w nowy na politycznej scenie Polski ruch, którego fundamentem są wartości takie Bóg, Rodzina i Ojczyzna. Lider ugrupowania i rosnąca lawinowo w Polsce grupa działaczy i sympatyków, tłumaczy wejście na polityczną scenę przekonaniem, że każda z obecnie funkcjonujących w Sejmie i Senacie partia nie reprezentuje sobą odpowiednio wysokich standardów etycznych w sprawowaniu władzy, ustanawianiu prawa i ochrony polskiej racji stanu.

Kongres PJJ, którego tematem przewodnim była energetyka i przedsiębiorczość, był okazją do przedstawienia diagnozy polskiej gospodarki oraz przyczyn kryzysu energetycznego, z którym Polacy muszę się teraz mierzyć.

Wśród proponowanych rozwiązań i sposobów wyjścia z energetycznego impasu jest powrót do uruchamiania i modernizacji polskich kopalń, które w przekonaniu ekspertów PJJ, stanowią podstawę energetycznego i finansowego bezpieczeństwa kraju.

Kolejnym, równie istotnym czynnikiem mogącym zabezpieczyć niezależność energetyczną Polski, są źródła geotermiczne, których potencjał – zdaniem PJJ – pozwoli zabezpieczyć co najmniej 50% zapotrzebowania cieplnego i energetycznego całego kraju.

Pierwsze kroki sprzyjające odbudowie pozycji rynkowej najmniejszych przedsiębiorców, stanowiących fundament polskiej gospodarki, jest m.in. wprowadzenie dobrowolności płacenia składek ZUS przez pierwsze trzy lata prowadzenia działalności gospodarczej, wprowadzenie podatku liniowego czy też podwyższenie do kwoty pięciuset tysięcy złotych progu wejścia w obowiązkowy VAT dla firmy.

Zapraszamy do lektury video z kongresu:


Artykuł sponsorowany – tekst i grafika: PJJ Lubelskie / Archiwum PJJ – nadesłane / CP


Zobacz też:

Hrubieszów: Biegnie dookoła Polski. Śpi w wózku, który ciągnie [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Biegnie dookoła Polski. Śpi w wózku, który ciągnie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →