Hrubieszów: Sprawcy kradzieży zatrzymani

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 19 latka i jego dwóch 17 letnich kompanów, którzy pod koniec lipca br. na klatkach schodowych jednego z hrubieszowskich osiedli, okradli z torebek na tzw. wyrwę 58 i 68 letnią mieszkankę Hrubieszowa. Ich łupem podły dokumenty, pieniądze i rzeczy osobiste. Sprawcy przyznali się do zarzucanych czynów. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Do pierwszego zdarzenia doszło w dniu 20 lipca br na klatce schodowej jednego z hrubieszowskich osiedli mieszkaniowych. Do wracającej do domu 58 letniej mieszkanki tego miasta podbiegł 19 i 17 letni hrubieszowianin, wyrywając z rąk kobiety torebkę z zawartością dokumentów, urządzenia do badania poziomu cukru we krwi ,,glukometr”  oraz rzeczy osobiste. Następnie sprawcy wraz z łupem uciekli w nieznanym kierunku. Dwa dni później ci sami sprawcy również na klatce schodowej tego osiedla i podobną metodą okradają 68 letnią mieszkankę Hrubieszowa. Tym razem ich łupem oprócz dokumentów i rzeczy osobistych pada telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie 100 zł. Większości skradzionych przedmiotów odzyskano.

Hrubieszowscy kryminalni ustalili również, że w drugim zdarzeniu brał udział jeszcze jeden 17 letni hrubieszowianin. Cała trójka przyznała się do zarzucanych czynów. Natomiast 19 latek w złożonych wyjaśnieniach tłumaczył się, że inspiracją w dokonywanych przez niego kradzieżach były oglądane przez niego filmiki w Internecie.

Kodeks Karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 Źródło: KPP Hrubieszów/ asp. sztab. Jarosław Karkuszewski