Hrubieszów: Staszic „nie dał się złowić” i awansował do finału

Po raz kolejny uczniowie hrubieszowskiego Staszica mieli możliwość sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności w ramach programu „Moje finanse”.

Reklamy

W tym roku po raz szósty został ogłoszony ogólnopolski konkurs pt. „Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym”. Zwrócono uwagę na dwa bardzo ważne zagadnienia – ubezpieczenia i cyberbezpieczeństwo. Szkolne eliminacje odbyły się jeszcze zdalnie, zaś kolejne etapy – już stacjonarnie. Etap szkolny wyłonił grupę, która wspólnie pracowała nad tematem przewodnim „Nie daj się złowić”, czyli „Jak zachować bezpieczeństwo w sieci i jak z niej korzystać, aby nie stać się ofiarą oszustwa”.

W skład zespołu weszli: Karina Paćkowska z kl. IIc, Przemyslaw Gardias z kl. IIIa i Piotr Turzyński z kl. IIIc. Licealiści śpiewająco poradzili sobie na kolejnym etapie i znaleźli się w dwudziestce najlepszych polskich drużyn. Kolejnym zadaniem była realizacja filmu na temat bezpieczeństwa w sieci. Technicznie wsparła zespół Justyna Skwarczewska – uczennica kl. IIIc,  która służyła pomocą podczas montażu. Następnie do akcji wkroczyli znajomi – głosowali na film w Internecie, co pozwoliło uczniom Staszica znaleźć się w półfinałowej dwunastce.

– ZA KAŻDY GŁOS BARDZO DZIĘKUJEMY!

W kolejnym etapie, powołane przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości jury – wyłoniło osiem finałowych zespołów. 

– Chcemy się pochwalić, że byliśmy dwa razy w półfinale i po raz drugi jesteśmy w finale – informują uczestnicy konkursu z Hrubieszowa. Teraz prosimy, abyście trzymali za nas kciuki podczas czerwcowego finału.

­

(info i fot. LO Staszic)


Zobacz też:

Hrubieszów: Sukcesy językowe uczniów Staszica (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Sukcesy językowe uczniów Staszica (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie