Hrubieszów: Stracił prawo jazdy – miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie

Wczoraj hrubieszowscy policjanci zatrzymali 45-letniego kierowcę Passata z Lublina, który prowadził pojazd mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stawiał opór policjantom i nie chciał podporządkować się ich poleceniom. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

Reklamy

 

Wczoraj hrubieszowscy policjanci udali się pod jeden ze sklepów na terenie miasta, gdzie według zgłoszenia ma jechać VW Passat, którego kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Na miejscu policjanci zastali auto, a w nim 45-letniego kierującego z Lublina. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu.

W celu niedopuszczenia do dalszej jazdy oraz w celu wykonania badania na zawartość alkoholu, policjanci nakazali mężczyźnie, aby ten wysiadł z pojazdu i udał się wraz z nimi do radiowozu. Wówczas kierujący stał się agresywny, nie chciał zastosować się do wydawanych przez policjantów poleceń.

Po przebadaniu kierującego na stan trzeźwości okazało się, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pojazd został zabezpieczony, a mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy za pokwitowaniem.

Teraz 45-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności.

 

źródło: KPP Hrubieszów (EK)