Hrubieszów: Strajk nauczycieli w ZS nr 1, PZPSW i ZS nr 3 zawieszony

W poniedziałek został zawieszony strajk nauczycieli w Zespole Szkół nr 3 w Hrubieszowie (Kościuszko) i Powiatowym Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych, we wtorek zawieszono akcję strajkową w Zespole Szkół nr 1 (Mechaniczna).

Reklamy


Zespół Szkół nr 1

KOMUNIKAT! Informujemy, że z dniem 16 kwietnia (wtorek) zawieszamy akcję strajkową, pozostając jednak w przekonaniu, że problemy polskiego szkolnictwa nie zostały rozwiązane. Dziękujemy tym z Państwa, którzy nas wspierają i rozumieją nasze postulaty.

Od 16 kwietnia wszystkie zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem.

 

***


Zespół Szkół nr 3

W związku z patową sytuacją w rozmowach związki zawodowe – rząd  informujemy, że zawieszamy strajk w szkole.

Kierując się dobrem uczniów wznawiamy zajęcia od poniedziałku 15.04.2019. Nie rezygnujemy ze swoich postulatów, pracujemy dla idei.

 

***

 

Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych

Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie informuje uczniów i wychowanków SOSW oraz ich rodziców (prawnych opiekunów), że od dnia 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) strajk pracowników placówki zostaje zakończony.

Od tego dnia wszystkie zajęcia w szkołach wchodzących w jego skład oraz internacie SOSW zostają wznowione w pełym zakresie.

Nauczyciele i pracownicy placówki solidaryzują się w słusznych żądaniach strajkowych z nauczycielami ze szkół i placówek z całej Polski, jednak ze względu na specyfikę pracy naszej placówki oraz dobro dzieci i młodzieży postanawiają zakończyć akcję strajkową.