Hrubieszów: Strajk ostrzegawczy pielęgniarek i położnych – ZDJĘCIA, WIDEO

Dziś, przed hrubieszowskim szpitalem odbyła się akcja protestacyjna w ramach ogólnopolskiego strajku ostrzegawczego pielęgniarek i położnych.

Reklamy

Pielęgniarki i położne z hrubieszowskiego SP ZOZ przyłączyły się do ogólnopolskiego strajku ostrzegawczego. Powodem akcji strajkowej jest tak zwana „ustawa Niedzielskiego”, czyli ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Ustawa ta, zdaniem protestujących, nie gwarantuje stabilnych zasad wzrostu wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych, pomimo licznych sygnałów od członków organizacji związkowych dotyczących rażącego pogorszenia warunków pracy i płacy, trwającego od wielu miesięcy stresu, przemęczenia i wypalenia zawodowego.

Przed hrubieszowskim szpitalem protestujący byli ubrani na biało, pracujący na oddziałach personel, w ramach akcji, pracował w czarnych strojach.

Poniżej wypowiedź Haliny Kwiatkowskiej – przewodniczącej Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy SP ZOZ w Hrubieszowie, której towarzyszy Joanna Tereszkiewicz z Zarządu Związku Położnych przy SP ZOZ w Hrubieszowie.

(wideo, fot. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Hrubieszów: Dyżury psychologów na terenie szkół ponadpodstawowych

Hrubieszów: Dyżury psychologów na terenie szkół ponadpodstawowych

LubieHrubie na Instagramie