25 lipca 2024

Hrubieszów: Strażacka odprawa [ZDJĘCIA]

2 marca 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyła się odprawa operacyjna dla przedstawicieli jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu hrubieszowskiego.

Reklamy

W odprawie uczestniczyło kierownictwo komendy, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni, jak również zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Mirosław Bury.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku zastępcy komendanta wojewódzkiego st. bryg. Mirosławowi Buremu przez zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie mł. bryg. Tomasza Zwolaka.

Reklamy

­

Po przywitaniu zaproszonych gości przez Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie mł. bryg. Piotra Gronowicza informację o pracy komendy w minionym roku przedstawił mł. bryg. Tomasz Zwolak.

Reklamy

Następnie głos zabrał st. bryg. Mirosław Bury, który podziękował wszystkim strażakom i pracownikom cywilnym za całoroczną służbę, pracę i działania ratownicze. Omówił Ustawę o Ochotniczych Strażach Pożarnych, poruszył tematy związane z funkcjonowaniem jednostek OSP. Podkreślił, że tylko wspólne działania zawodowych i społecznych ratowników są optymalne dla zapewnienia bezpieczeństwa w obszarze ratownictwa związanym z działalnością straży pożarnej.

W trakcie odprawy zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz Komendant Powiatowy PSP odpowiadali w wolnej dyskusji na pytania, jak i niejasności, które były przedstawiane przez przedstawicieli jednostek OSP.źródło: KPPSP Hrubieszów / info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. Karol Romankiewicz


Zobacz też:

Uwaga! Fałszywa informacja o zagrożeniu terrorystycznym

Uwaga! Fałszywa informacja o zagrożeniu terrorystycznym


Zerknij na Instagram →