5 marca 2024

Hrubieszów: Strażacy kontrolują stan wody na Huczwie i Bugu [ZDJĘCIA]

W związku z gwałtownymi roztopami, strażacy kontrolują stan wody w powiecie hrubieszowskim na rzekach – Bug oraz Huczwa.

Reklamy

Wysoka temperatura wpływa na szybkie topnienie pokrywy śnieżnej, które w połączeniu z opadami deszczu i występującymi zjawiskami lodowymi na rzekach oraz powstającymi zatorami może stwarzać ryzyko groźnych wezbrań, podtopień i powodzi.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie na bieżąco prowadzą monitoring cieków i zbiorników wodnych na terenie naszego powiatu.

Reklamy

Czytaj: Hrubieszowscy mundurowi zagrali z WOŚP! [ZDJĘCIA]

Na chwilę obecną stan rzek Bug w Strzyżowie oraz Kryłowie nie stwarza prawdopodobieństwa wystąpienia powodzi oraz lokalnych podtopień. Stan wody w rzece Huczwa w miejscowości Gozdów jest wysoki i lokalnie woda wylała się na nieużytki rolne (łąki) ale nie ma zagrożenia wystąpienia powodzi oraz lokalnych podtopień w dniu dzisiejszym.

W związku z wysokim stanem wód na terenie naszego powiatu, strażacy utrzymują w gotowości sprzęt ratowniczy i logistyczny – informuje oficer prasoey KPPSP w Hrubieszowie st. kpt. Marcin Lebiedowicz.

Aktualne stany wód można sprawdzić pod adresem: https://hydro.imgw.pl/.

Zobacz też:

Wypadek w Teratynie [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →źródło i fot. KPPSP w Hrubieszowie /  st. kpt. Marcin Lebiedowicz, fot. st. kpt. Damian Franiak