1 marca 2024

Hrubieszów: Studniówka w Staszicu [ZDJĘCIA]

13 stycznia 2024 roku odbył się bal tegorocznych maturzystów z I LO im. Ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie – Studniówka 2024!

Reklamy

Ten niezwykły moment, dla wielu jest jednym z pierwszych kroków w dorosłość, a także swoistym ukoronowaniem ostatnich lat ciężkiej pracy, nauki oraz własnego rozwoju – którego zwieńczeniem będzie tegoroczny egzamin dojrzałości – podkreśla Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.

W czasie uroczystości Powiat Hrubieszowski reprezentował etatowy członek zarządu Patryk Czerwonka – który rozpoczął wydarzenie od swojej przemowy skierowanej do pani dyrektor, grona pedagogicznego, rodziców – ale przede wszystkim Uczniów.

Reklamy

Nierozerwalnie ze studniówką kojarzy nam się tradycyjny taniec – polonez, który to rozpoczął się po wybrzmieniu słów wypowiedzianych przez dyrektor Alicję Borkowską – „Poloneza czas zacząć!”.

Czytaj: Hrubieszów: Laureaci ze Staszica [ZDJĘCIA]

Warto również odnotować wymowne przemówienie pani dyrektor, która wspomniała o najważniejszych momentach w życiu rodzica – momentach dumy z własnych dzieci, których byliśmy właśnie świadkami podczas tego wspaniałego wieczoru…

Oprócz poloneza, widownia miała przyjemność oglądać walca – którego maturzyści wykonali w parach z dyrekcją i nauczycielami.

Nie brakowało podziękowań, występów artystycznych, refleksji i wzruszeń ale również szczerego uśmiechu podczas kabaretu studniówkowego – w którym to Uczniowie przedstawili zgromadzonym zebrane anegdoty z ostatnich lat nauki oraz barwne osobowości spośród wychowawców i nauczycieli – dokładnie tak, jak sami chcieli by ich zapamiętać.

Wierzymy, że ten dzień pozostanie w Waszej pamięci na długo – wspominając o szkolnych murach, kolegach i koleżankach z klasy oraz Waszych wspaniałych Nauczycielach i Wychowawcach. Życzymy powodzenia na Maturze, połamania piór! – podsumowuje uroczystość Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.

Zobacz też:

Hrubieszów: Awansowały do etapu wojewódzkiego [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →