Hrubieszów: Studniówka w Staszicu [ZDJĘCIA]

Czar, elegancja i tradycja, świetna zabawa i wspaniali przyjaciele – tak z uśmiechem i zadumą mówimy dziś o niezapomnianym sobotnim wieczorze 7 stycznia 2023 r.

Reklamy

Długo wyczekiwana przez uczniów, rodziców i nauczycieli Studniówka 2023 zapisuje się trwale w naszych wspomnieniach. Wszyscy uczestnicy balu odczuwali podniosłą atmosferę wypływającą z tradycji pielęgnowanej przez kolejne pokolenia uczniów.

Tuż przed zejściem na trybuny wszystkich zaproszonych gości jeszcze w pokoju nauczycielskim przywitali oficjalnie przedstawiciele uczniów klas maturalnych Zuzanna Kusiak i Łukasz Olko zapraszając serdecznie na bal studniówkowy. Uroczystość zaczęła się o godzinie 18.00 piosenką pt. „Życia mała garść” w wykonaniu Julii Kisielewskiej, Dominiki Krawiec i Martyny Wiśniewskiej. W role konferansjerów wcielili się Amelia Antoniuk, Jowita Kasperska, Daria Pirogowicz, Martyna Świeca oraz Przemysław Gardias, Piotr Gumieniak i Kacper Skrzypczak. Powitali oni zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, wychowawców, dyrekcję oraz swoich rówieśników.

Reklamy

­

Wkrótce przyszedł czas na część oficjalną wieczoru. Jako pierwszy głos zabrał wicestarosta hrubieszowski, pan Marek Kata. Pięknym uzupełnieniem wystąpienia były kwiaty wręczone przez niego pani dyrektor Alicji Borkowskiej. Następnie słowa życzeń oraz błogosławieństwa przekazał proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja w Hrubieszowie, ksiądz Wiesław Oleszek. Później kolej przyszła na przedstawicieli rodziców, głównych organizatorów balu, panią Sylwię Watras i pana Artura Wojtiuka, którzy zwrócili się do maturzystów oraz nauczycieli i dyrekcji.

Uczniowie stojący w parach po obu stronach pięknie udekorowanej hali z uwagą wsłuchiwali się w słowa zaproszonych gości oraz rodziców, ale największe drżenie serc wywołało przemówienie pani dyrektor Alicji Borkowskiej zakończone tradycyjną formułą: „Poloneza czas zacząć”.

Widowiskowy polonez przygotowany pod kierunkiem pani Grażyny Temporowicz oraz zachwycające, pełne blasku gustowne dekoracje zaprojektowane przez panią Annę Jańczuk dodały zabawie wyjątkowego charakteru, W każdym momencie balu zauważyć można było, jak wiele starań i wysiłku wymagały przygotowania. Dzięki wspólnej pracy wieczór, gdy królowała radość i młodość, pozostanie w pamięci uczestników jako ten wyjątkowy i budzący wspaniałe emocje.

W czasie, gdy nauczyciele i zaproszeni goście schodzili z trybun do walca, na scenie znów zagościły trzy solistki tym razem z piosenką „Lubię wracać tam”. Tuż po występie wokalnym z wicestarostą hrubieszowskim, panem Markiem Katą miała zaszczyt zatańczyć Jowita Kasperska z klasy IV A, panią dyrektor Alicję Borkowską poprowadził w tańcu Piotr Gumieniak z klasy IV A, z panią dyrektor Barbarą Brzezicką zatańczył Gracjan Wilkos z klasy IV C, z panem dyrektorem Jarosławem Grzeszczukiem tańczyła Magda Pirogowicz z klasy IV A. Wychowawcy klas maturalnych zatańczyli ze swoimi wychowankami:

IV A – pan Andrzej Bielak oraz uczennica Daria Pirogowicz

IV B – pani Joanna Lis oraz uczeń Przemysław Smolej

IV C – pani Joanna Patkowska oraz uczeń Aleksander Jonak

IV D – pani Agnieszka Umer oraz uczeń Norbert Pękowski

IV E – pani Joanna Pudłowska oraz uczeń Dawid Kudelski

Następnie konferansjerzy zapowiedzieli kabaret. Historie opowiedziane przez utalentowanych aktorsko maturzystów w zabawny sposób nawiązywały do szkolnej rzeczywistości budząc w publiczności salwy śmiechu. Cała część oficjalna zakończyła się słowami refleksji i piosenką „Don’t stop me now” zaśpiewaną i odtańczoną po mistrzowsku przez wszystkich występujących z wystrzałami konfetti.

W kabarecie wystąpili: Aleksander Jonak, Amelia Antoniuk, Amelia Mazur, Daria Pirogowicz, Jowita Kasperska, Julia Kisielewska, Kacper Skrzypczak, Kinga Frąc, Klaudia Lachowska, Kornelia Watras, Magda Rudawska, Maja Baranowska, Martyna Łysiak, Martyna Świeca, Martyna Wiśniewska, Piotr Gumieniak, Przemysław Gardias, Przemysław Smolej, Wiktoria Pokrywka. O oprawę muzyczną zadbały skrupulatnie Oliwia Kubiak i Dominika Krawiec.

W przygotowania do studniówki zaangażowani byli wszyscy uczniowie pod okiem swoich wychowawców: pana Andrzeja Bielaka – dekoracje, pani Joanny Lis – przygotowanie konferansjerów i kabaretu, pani Joanny Patkowskiej – sprawy organizacyjno-informacyjne, pani Agnieszki Umer – sprawy organizacyjno-informacyjne, pani Joanny Pudłowskiej – dekoracje.

Około północy na sali pojawił się wielki i pyszny tort, a beztroska i tańce trwały do rana.

Serdecznie dziękujemy wodzirejowi, obsłudze foto-wideo oraz cateringowi za cudowny komfort zabawy.

Kiedy gasną światła balu, rodzą się także pytania o przyszłość. Spędzone w tej szkole wspólnie cztery lata przyniosły wiele doświadczeń, których zdobywanie będzie już tylko wspomnieniem. Wiedza i umiejętności nabyte w tej szkole z pewnością pomogą w realizowaniu planów życiowych, które już powoli snują uczniowie klas czwartych pamiętając, że po wspaniałej studniówce wielkimi krokami nadejdzie matura.info i fot. LO Staszic


Zobacz też:

Nowi policjanci ślubowali. Zasilą również hrubieszowską komendę [ZDJĘCIA]

Nowi policjanci ślubowali. Zasilą również hrubieszowską komendę [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →