Hrubieszów: Światowy Związek Żołnierzy AK uczcił Święto Niepodległości [ZDJĘCIA]

W dniu 11 listopada 2022 roku, członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła Rejonowego w Hrubieszowie uczestniczyli w uroczystościach patriotycznych związanych z obchodami 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Reklamy

Uroczystości z udziałem asysty kompanii honorowej 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” oraz pocztów sztandarowych, rozpoczęły się na placu przy kościele pw. Św. Mikołaja, przy Pomniku Legionisty, od podniesienia flagi państwowej na maszt i wspólnego odśpiewania hymnu. Również poczet sztandarowy naszego Koła Rejonowego ŚZŻAK asystował tej uroczystości.

Następnie głos zabrała Burmistrz Miasta Hrubieszowa pani Marta Majewska, która przedstawiła rys historyczny odzyskania przez Polskę niepodległości. Po odczytaniu apelu pamięci oddano salwę honorową.

Reklamy

­

W dalszej części nastąpiły wyróżnienia, awanse i odznaczenia dla wyróżniających się żołnierzy 2 HPR oraz gratulacje dowódcy Pułku płk. Krzysztofa Sarnowskiego.

Wśród delegacji duchowieństwa, władz samorządowych, instytucji oraz miejscowych szkół, również delegacja naszego Koła, w osobach – prezes Kamili Maślanki oraz Teresy Bitner złożyła wiązankę kwiatów przy Pomniku Legionisty.

Następnie odbyła się Msza Św. w miejscowym kościele w intencji poległych w walce o niepodległość Ojczyzny.

­

Prezes ŚZŻAK Koło Rejonowe w Hrubieszowie
Kamila Maślanka

ZDJĘCIA:

­

info i fot. ŚZŻAK, lubiehrubie


Zobacz też:

Hrubieszowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości [ZDJĘCIA]

Hrubieszowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →