Hrubieszów: Święto Niepodległości w Przedszkolu nr 3 – ZDJĘCIA, WIDEO

10 listopada 1920 r. w hrubieszowskim Przedszkolu nr 3 odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Reklamy

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada 1920 r w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki z grupy „Skrzaty” przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia pod opieką pani Małgorzaty Pasieka i Liliany Łuka.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście. Ten dzień był bardzo wyjątkowy, niestety, ze względu na pandemię covid-19, nie mogliśmy zaprosić Rodziców, ani innych gości do naszego przedszkola. Dlatego też powstał film z obchodów Święta Niepodległości w naszym Przedszkolu, dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego żołnierza z Jednostki Wojskowej w Hrubieszowie. Mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków” oraz wszystkich oglądających.

Reklamy

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

­

tekst: Przedszkole nr 3, zdjęcia: S. Banach