Hrubieszów: Szczepimy się z OSP

W pierwszych dniach marca ubiegłego roku, jako pierwsi w powiecie, z inicjatywy i na prośbę Pani Burmistrz Miasta, hrubieszowscy strażacy ochotnicy przystąpili do wspólnych z miastem działań przeciwko COVID-19.

Reklamy

Wielka „niewiadoma” i strach towarzyszyły pierwszym naszym wyjazdom. Było rozwożenie i szycie maseczek, dostarczanie leków i żywności osobom pozostającym w kwarantannie, zakup żywności osobom starszym,
dowóz osób niepełnosprawnych, chorych i w podeszłym wieku do szczepień oraz wiele innych działań pomocowych. Koordynatorem tych wszystkich działań był wspaniale działający w tym zakresie MOPS Hrubieszów.

Obecnie, także na prośbę Pani Burmistrz, wspólnie przystąpiliśmy do akcji ” #SZCZEPIMYSIĘ Z OSP”. W ramach tej akcji zachęcamy mieszkańców miasta do szczepień, koordynujemy z punktem szczepień dogodny
dla osób chętnych termin szczepień, zapewniamy transport do punktu szczepień. Za nami opisane wyżej doświadczenia i dobra strażacka ręka – oczywiście dowozić będziemy czerwonym strażackim samochodem o imieniu „KSAWERY”.

W uzasadnionych przypadkach transport personelu medycznego do miejsca zamieszkania.

Zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 501 640 868 /prezes OSP/ i 84/696 5560 (MOPS Hrubieszów w godz. pracy)

­­

Stanisław Letnianczyn
Prezes OSP Hrubieszów

Zobacz też:

Strażacy z OSP Hrubieszów pomagają w dotarciu na szczepienia – ZDJĘCIA

Strażacy z OSP Hrubieszów pomagają w dotarciu na szczepienia – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie