Hrubieszów: Szósty konkurs o „Hubalu” rozstrzygnięty

Uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie najlepiej znają życie i działalność „Hubala”. Tegoroczny konkurs wiedzy o majorze Henryku Dobrzańskim odbył się w piątek 30 maja, a jego zwycięzcy potwierdzili swój sukces sprzed roku.

Reklamy

Oprócz młodzieży z ZSM 3 w konkursie uczestniczyli jej rówieśnicy z Zespołu Szkół w Werbkowicach, Zespołu Szkół w Moniatyczach i Publicznej Szkoły Podstawowej w Honiatyczach. 

Konkurs z udziałem uczniów klas IV – VI składał się z trzech części. W pierwszej drużyny rozwiązywały test składający się z 24 pytań. W drugiej uczestnicy prezentowali stroje i plakaty, ilustrujące epokę lub żołnierzy albo ciekawe osoby, związane z majorem Henrykiem Dobrzyńskim. Natomiast ostatnią część stanowiły prezentacje multimedialne, w których uczestnicy przedstawiali dowolną historię z życia bohaterskiego żołnierza i człowieka o niezłomnych zasadach, który część swojego życia spędził w Hrubieszowie. 

Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najlepiej wypadł zespół ZSM 3 w Hrubieszowie. W drużynie prowadzonej przez Irminę Spisacką, wystąpili Izabela Ciesielczuk, Paulina Kawka, Małgorzata Pitus, Aleksandra Słotwińska, Krzysztof Szczęk i Justyna Szlonzak. 
Drugie miejsce zajął ZS Werbkowice, czyli Agnieszka Barczuk, Kamil Chwedczuk, Sebastian Misiarz, Joanna Mociak, Alicja Niźnikowska i Marika Drożdżak z opiekunką Czesławą Mociak. Na trzeciej pozycji konkurs zakończyła ekipa ZS w Moniatyczach, który reprezentowali Anita Frankiewicz, Patrycja Jastrzębska, Natalia Usowska, Justyna Tarłowska i Błażej Pałka (opiekun Aneta Dąbrowska). Poza podium uplasowała się drużyna PSP w Honiatyczach, w której składzie znaleźli się Aleksandra Kozyra, Natalia Gałka, Kornelia Dominik, Julia Drączkowska i Konrad Wołoszyn (opiekunki Jolanta Kawka i Małgorzata Krukowska).

Indywidualnie najlepszy był Krzysztof Szczęk z ZSM 3 w Hrubieszowie, drugie miejsce zajęła Anita Frankiewicz z PSP w Honiatyczach, trzecie Izabela Ciesielczuk z ZSM 3 w Hrubieszowie, czwarte Kamil Chwedczuk z ZS w Werbkowicach, a piąte Aleksandra Słotwińska z ZSM 3. Rywalizacja uczniów była niezwykle wyrównana, a różnice między laureatami minimalne. Tylko zwycięzca klasyfikacji miał dwupunktową przewagę nad zdobywcą drugiego miejsca, w pozostałych przypadkach była tylko 1-punktowa różnica. 

Wiedzę uczniów o „Hubalu” oceniało jury w składzie: Wojciech Antoniuk ze Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem”, Joanna Błaszczak z Hrubieszowskiego Domu Kultury i Aleksandra Kopczyńska z hrubieszowskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu. 

Konkurs zorganizowali: Stowarzyszenie „Razem” i burmistrz Hrubieszowa przy współpracy Zespołu Szkół Miejskich nr 3.

 

 


Wyniki VI Konkursu Wiedzy o majorze Henryku Dobrzańskim „Hubalu”


W dniu 30 maja 2014 roku w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie odbył się VI Konkurs Wiedzy o majorze Henryku Dobrzańskim „ Hubalu” zorganizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne „ RAZEM” i Burmistrza Miasta w Hrubieszowie i współorganizacji Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie.Nagrody ufundował Burmistrza Miasta Hrubieszowa w tym grawerki na puchary oraz Starosta Hrubieszowski nagrody rzeczowe, a puchary i dyplomy Stowarzyszenie Edukacyjne „ RAZEM”w Hrubieszowie.

W konkursie udział wzięło cztery drużyny, jedna reprezentująca ZSM nr 3 Hrubieszowie pod kierunkiem Pani Irminy Spisackiej, druga reprezentująca ZS w Werbkowicach pod kierunkiem pani Czesławy Mociak,trzecia reprezentująca ZS w Moniatyczach pod kierunkiem pani Anety Dąbrowskiej i czwarta reprezentująca Publiczną Szkołę Podstawową w Honiatyczach pod kierunkiem pani Jolanty Kawki i Małgorzaty Krukowskiej.

Konkurs składał się z dwóch etapów, gdzie najpierw trzeba było rozwiązać test składający się z 24 pytań, a następnie w II części w formie prezentacji stroju ilustrującego epokę i plakatu lub stroju przedstawiającego żołnierzy i partyzantów lub ciekawej osoby związanej z postacią mjr Henryka Dobrzańskiego„Hubala”.

W III części prezentacja multimedialna z narratorem w której należało przedstawić dowolną historię z życia majora Henryka Dobrzyńskiego „Hubala”.

Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą oraz pomysłowością w przedstawieniu bohaterskiego żołnierza, człowieka o niezłomnych zasadach i olimpijskiego sportowca, który część swojego życia spędził w Hrubieszowie.

 

I.ZSM nr 3 w Hrubieszowie: reprezentowali:

1.Ciesielczuk Izabela 

2.Kawka Paulina

3.Pitus Małgorzata

4.Słotwińska Aleksandra

5.Szczęk Krzysztof

6.Szlonzak Justyna

 

II. Zespół Szkół w Moniatyczach reprezentowali:

1.Frankiewicz Anita

2.Jastrzębska Patrycja

3.Usowska Natalia

4.Tarłowska Justyna

5.Pałka Błażej

 

III.Publiczną Szkołę Podstawową im.Jana Pawła II w Honiatyczach reprezentowali:

1.Aleksandra Kozyra

2.Natalia Gałka

3.Kornelia Dominik

4.Julia Drączkowska

5.Konrad Wołoszyn

 

IV.Zespół Szkół w Werbkowicach reprezentowali:

1.Agnieszka Barczuk

2.Kamil Chwedczuk

3.Sebastian Misiarz

4.Joanna Mociak

5.Alicja Niźnikowska

6.Marika Drożdżak

 

 

I etap test:

 

ZSM nr 3 w Hrubieszowie reprezentowali:

1.Ciesielczuk Izabela- 18 pkt.

2.Kawka Paulina – 17 pkt.

3.Pitus Małgorzata – 16 pkt.

4.Słotwińska Aleksandra- 17 pkt.

5.Szczęk Krzysztof – 21 pkt.

Razem: 89 pkt.

 

Zespół Szkół w Moniatyczach reprezentowali:

 

1.Frankiewicz Anita – 19 pkt.

2.Jastrzębska Patrycja- 16 pkt.

3.Usowska Natalia – 13 pkt.

4.Tarłowska Justyna – 15 pkt.

5.Pałka Błażej – 13 pkt.

Razem: 76 pkt

 

Publiczną Szkołę Podstawową im.Jana Pawła II w Honiatyczach reprezentowali:

 

1.Aleksandra Kozyra – 12 pkt.

2.Natalia Gałka – 15 pkt.

3. Kacper Bajwol;uk – 9 pkt.

4. Julia Drączkowska – 16 pkt.

5.Konrad Wołoszyn – 12 pkt.

Razem: 64 pkt

 

Zespół Szkół w Werbkowicach reprezentowali:

1. Agnieszka Barczuk – 13 pkt.

2. Kamil Chwedczuk – 18 pkt.

3. Sebastian Misiarz – 17 pkt.

4. Joanna Mociak – 15 pkt.

5. Alicja Niźnikowska – 15 pkt.

Razem: 78 pkt.

 

 

II etap prezentacja stroju,plakatu i ciekawej osoby:

 

1.ZSM nr 3 w Hrubieszowie – 59 pkt.

2.ZS w Werbkowicach – 56 pkt.

3.ZSP w Moniatyczach – 57 pkt.

4.PSP w Honiatyczach – 54 pkt.

 

III etap prezentacja multimedialna:

 

1.ZSM nr 3 w Hrubieszowie- 49 pkt.

2.ZS w Werbkowicach – 50 pkt.

3.ZSP w Moniatyczach – 40 pkt.

4.PSP w Honiatyczach – 54 pkt.

 

W łącznej punktacji poszczególne drużyny zgromadziły następującą ilość punktów:

 

1.ZSM nr 3 w Hrubieszowie – 197 pkt. Imiejsce drużynowo.

2.ZS w Werbkowicach – 184 pkt. II miejsce drużynowo.

3.Zespół Szkół im.Jana Pawła II w Moniatyczach – 173 pkt.III miejsce drużynowo.

4.Publiczna Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Honiatyczach – 172 pkt. IVmiejsce drużynowo.

 

Indywidualnie miejsca premiowane zajęli:

 

1.Krzysztof Szczęk – 21 pkt ZSM nr 3 w Hrubieszowie.

2.Anita Frankiewicz – 19 pkt. PSP w Honiatyczach.

3.Izabela Ciesielczuk -18 pkt. ZSM nr 3 w Hrubieszowie.

4.Kamil Chwedczuk – 18 pkt. ZS w Werbkowicach

5.Aleksandra Słotwińska – 17 pkt ZSM nr 3 w Hrubieszowie.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali w dniu 30.05.2014 roku o godz.12,00 w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie pamiątkowe dyplomy za udział indywidualny i drużynowo oraz nagrody, upominki i puchary ufundowane przez Organizatorów.

 

Członkowie komisji:

1. Tomasz Wojciech Antoniuk (Stowarzyszenie Edukacyjne „RAZEM” w Hrubieszowie)-przewodniczący

2. Joanna Błaszczak (Hrubieszowski Dom Kultury) – członek

3. Aleksandra Kopczyńska (Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie) – członek

 

Organizatorzy składają podziękowania dla pani Danucie Krawczuk dyrektor Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie za udostępnienie sali korekcyjnej i przygotowanie słodkiego poczęstunku dla dzieci. Dzięki temu dzieci miały siły do wytężonej pracy umysłowej i mogły się zmagać z trudną wiedzą rozwiązując test i dokonując prezentacji.

Dziękujemy również wszystkim nauczycielom języka polskiego, historii i bibliotekarzom za przygotowanie drużyn, a dzieciom za wspaniałą wiedzy i przyjęcie zaproszenia do udziału w VI Konkursie Wiedzy o majorze Henryku Dobrzańskim „ Hubalu”o , którzy przybyli do nas z Moniatycz,Werbkowic,Honiatycz i gospodarzy z ZSM Nr 3 w Hrubieszowie.

Szósta edycja konkursu cechowała się dużym zainteresowaniem i wysokim poziomem wiedzy z oprawą artystyczną.

Na uwagę zasługuje pomysłowość i wyobraźnia w przedstawianiu postaci z majora H.Dobrzańskiego HUBALA i osób z nim związanych, zdolności aktorskie, staranne wykonania i podobieństwo kostiumów z tamtej epoki, nieszablonowe prezentacje.

Konkurs przebiegał w koleżeńskiej i sympatycznej atmosferze.

Organizatorzy składają również podziękowania wszystkim osobom, które podjęły się pracy w jury i oceny wysiłku dzieci przybyłych na konkurs. Dziękujemy pani Aleksandrze Kopczyńskiej, Joannie Błaszczak i Tomaszowi Wojciechowi Antoniukowi.

To piękne, że jest wielu, którzy czczą pamięć wielkiego żołnierza, człowieka z zasadami i olimpijskiego sportowca, który część swojego życia spędził w Hrubieszowie.

 

ORGANIZATORZY

 

źródło: ias24.eu, Stowarzyszenie Razem