23 września 2023

Hrubieszów: Szybka reakcja pozwoliła uratować mieszkającego samotnie 76-latka

Szybka reakcja policjantów z hrubieszowskiej komendy pozwoliła na odnalezienie 76-latka, który mieszka samotnie i chciał popełnić samobójstwo. Maila do komendy w Hrubieszowie w języku niemieckim wysłał jego zaniepokojony brat…

Reklamy

Wielu ludzi wokół nas jest, samotnych, starszych, opuszczonych, borykających się z problemami i cierpieniem. Skupieni na swoich codziennych sprawach, w zabieganiu często nie zauważamy otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy nie byli na siebie obojętni, żebyśmy widzieli sąsiada, znajomego i starali się pomóc jeśli jest taka potrzeba. Czasem mały gest wystarczy, żeby ktoś poczuł się lepiej i żeby nie czuł się samotny.

Policjanci w codziennej służbie często spotykają się z problemami wielu osób dotkniętych samotnością i różnego rodzaju troskami.

Reklamy

Ostatnio, do hrubieszowskiej komendy wpłynął mail w języku niemieckim. Okazało się, że autorem wiadomości jest mężczyzna mieszkający obecnie w Tajlandii który pisze, że jego brat mieszkający samotnie w Hrubieszowie może chcieć odebrać sobie życie. Z listu wynikało, że mężczyzna ostatnio miał problemy osobiste i od jakiegoś czasu nie można się z nim skontaktować.

Dyżurny policji wysłał patrol na miejsce gdzie prawdopodobnie mógł przebywać mężczyzna, jednak go tam nie zastano. Następnie policjanci ustalili inny adres, gdzie może przebywać 76-latek. Jak się okazało, pod domem stał jego samochód, jednak nikt nie otwierał drzwi.

Reklamy

Na miejsce wezwano strażaków, którzy weszli do budynku. 76-latek leżał bezwładnie przy łóżku w jednym z pomieszczeń. Mężczyzna otrzymał niezbędną pomoc medyczną.

Dzięki szybkiej reakcji zaniepokojonej rodziny i działaniu służb udało się uratować 76-latka – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

­

Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie wstydźmy się prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo:

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu);

Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu).


źródło i fot. KPP w Hrubieszowie / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak


Zobacz też:

Hrubieszów: Uczcili pamięć poległych podczas misji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Hrubieszów: Uczcili pamięć poległych podczas misji [ZDJĘCIA, WIDEO]


Zerknij na Instagram →