Hrubieszów: To było zbyt duże wyzwanie dla złodzieja samochodów

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 20 –letniego mieszkańca miasta, który usiłował skraść osobową mazdę zapakowaną pod jednym z miejscowych marketów. Jak się okazało mężczyzna najpierw wybił szybę w pojeździe, a następnie próbował go holować. Swojego celu jednak nie osiągnął z uwagi na to, że zablokowały się koła w pojeździe. 20-latek porzucił pojazd na środku jezdni.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 20- letniego mieszkańca miasta, który odpowie za usiłowanie kradzieży. Jak ustalono, mężczyzna przyjechał w porze nocnej na parking jednego z marketów.

Na parkingu zauważył zaparkowaną mazdę, którą postanowił skraść. Wybił tylną szybę pojazdu, a następnie próbował go holować. Kiedy przeciągnął pojazd kilka metrów, okazało się, że nie zdoła dopiąć swojego przestępczego celu z uwagi na to, że zablokowały się tylne koła kradzionego auta.

Reklamy

Po usilnych próbach holowania, 20-latek był zmuszony porzucić w końcu kradzione auto. Mazda na środku jezdni z wybitymi szybami, nie mogła zostać niezauważona przez innych kierujących, którzy poinformowali o tym fakcie policję.

Policjanci zatrzymali 20-latka, który usłyszał  już zarzuty usiłowania kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: KPP Hrubieszów (EK)