Hrubieszów: To już 10 lat – urodziny DDKK Lekturynki

05 czerwca 2018 r. Dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki Lekturynki obchodził 10 – lecie swojego istnienia. Uroczystość uświetnili przybyli goście: p. Joanna Chapska – koordynator wojewódzki Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych z WBP w Lublinie, p. Halina Kurek – dyrektor MBP w Hrubieszowie, p. Edyta Kucharska i Joanna Filipowicz – dyrektorzy SP nr 1 oraz „matka chrzestna”, koordynatorka z ramienia MBP i przyjaciółka naszego Klubu – p. Jolanta Janiec. Przybyły również Paulina Woźnica i Karolina Hołdaś, które 10 lat temu były członkami nowo założonego Klubu.

Reklamy

 

Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor E. Kucharska, która powitała wszystkich i oddała głos członkom Klubu. Na wstępie Paweł Stankiewicz zaprezentował wiersz, który zawiera esencję działalności Klubu. Następnie Lekturynki z klasy 3a zaprosiły do wspólnej zabawy kandydatów na członków klubu – dzieci z klasy 1c. Zabawy były egzaminem dla młodszych kolegów, na podstawie którego, stwierdziliśmy, iż zasługują na miano Lekturynek. Po pasowaniu stały się pełnoprawnymi członkami Klubu.

Następnie głos zabrała p. Jola Janiec, która przedstawiła idee klubów czytelniczych oraz opowiedziała o swoich przeżyciach związanych z Lekturynkami.

10 – letnią działalność DDKK Lekturynki przedstawiła p. Gosia w prezentacji multimedialnej. Najwięcej radości przyniosło wszystkim oglądanie zdjęć i filmu z jednego ze spotkań. Karolina i Paulina wzruszyły się, kiedy zobaczyły siebie sprzed 10 lat.

Na prezentacji zakończono część oficjalną. Dużą niespodzianką był tort z logo Klubu. Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe gadżety.

Nowe Lekturynki wciąż pytały, kiedy będzie następne spotkanie, bo bardzo im się spodobało. Nie wiemy, czy damy radę jeszcze w tym roku szkolnym, ale od następnego na pewno wyruszymy znowu we wspólną podróż …

 

źróło i fot.: MBP Hrubieszów