Hrubieszów: Trenuj z wojskiem – szkolenia wojskowe dla każdego

W 2 Hrubieszowskim Pułku Rozpoznawczym odbędą się bezpłatne, jednodniowe szkolenia dla każdego Polaka w wieku od 18 do 65 lat, pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.

Reklamy

Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.

W 17 jednostkach wojskowych na terenie Polski, będzie można nauczyć się podstaw posługiwania bronią, strzelania, walki wręcz, dowiedzieć się co zrobić, gdy zawiedzie GPS, jak przetrwać w terenie i udzielić pierwszej pomocy.

Reklamy

­

W 2 Hrubieszowskim Pułku Rozpoznawczym szkolenie odbędzie się w dniu 15 października i 12 listopada 2022 roku.

Aby wziąć udział w treningu – wystarczy zgłoszenie do jednostki wojskowej. Podaj imię i nazwisko – możesz do tego wykorzystać emailem, telefon, komunikator, media społecznościowe lub zgłoś się osobiście – wszystkie te formy są dopuszczalne, a nabór trwa do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie

Lista kontaktowa do jednostek »

Jedynymi warunkami uczestnictwa są: wyłącznie polskie obywatelstwo, wiek od 18 do 65 lat oraz odpowiedni ubiór (długie lub sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki).

Treningi odbywać się będą w każdą sobotę od 8 października do 26 listopada 2022 r. w godz. 8.00-16.00 we wskazanych jednostkach wojskowych. Organizatorzy zapewniają wyżywienie i ubezpieczenie.

­

Projekt jest odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie oraz pytania kierowane do MON i jednostek wojskowych dotyczące jednodniowych szkoleń w zakresie obrony oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W programie znalazły się zajęcia z: posługiwania się bronią, podstaw survivalu, walki wręcz w bliskim kontakcie, zakładania maski przeciwgazowej, zachowania się podczas alarmu, pomocy medycznej oraz topografii wojskowej. Wszystkie zajęcia – w sposób maksymalnie praktyczny i przystępny – będą prowadzili instruktorzy Wojska Polskiego.

Nauka strzelania odbywać się będzie z wykorzystaniem symulatorów i systemów treningowych (tj. „Śnieżnik” i ASG). Nie jest przewidziane strzelanie ostrą amunicją.

­

Regulamin szkoleń »

­

źródło: wojsko-polskie.pl


Zobacz też:

Terytorialsi na ćwiczeniu „Korczów 2022” [ZDJĘCIA]

Terytorialsi na ćwiczeniu „Korczów 2022” [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →