Hrubieszów: Troje policjantów oskarżonych o niedopełnienie obowiązków w sprawie nielegalnego wysypiska śmieci

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zamościu, 13 marca 2020 roku skierowano w do Sądu Rejonowego w Hrubieszowie akt oskarżenia wobec trojga hrubieszowskich policjantów, zarzucający im niedopełnienie obowiązków podczas wykonywania czynności służbowych związanych z nielegalnym wysypiskiem odpadów w Strzyżowie.

Reklamy

 

Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadziła śledztwo dotyczące niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, podczas wykonywania czynności związanych z nielegalnym wysypiskiem odpadów w Strzyżowie.

Postępowanie zostało wszczęte w sprawie dotyczącej składowania i przetwarzania w Strzyżowie, w okresie od 2015 roku do 2 sierpnia 2017 roku, zmieszanych niesegregowanych odpadów komunalnych. Postępowanie było nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu. Skierowano akt oskarżenia wobec 9 osób.

Przedstawiono również zarzuty wobec trzech funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, zarzucając im niedopełnieniu ciążących na nich obowiązków rzetelnego wykonywania czynności służbowych w związku z odstąpieniem od skierowania wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Hrubieszowie, w sprawie dotyczącej interwencji w miejscu składowania odpadów na działkach w Strzyżowie.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Dwoje z nich złożyło wyjaśnienia. Jeden z podejrzanych odmówił składania wyjaśnień.

W dniu 13 marca 2020 roku skierowano w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Hrubieszowie. Za zarzucane podejrzanym czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

info: Prokuratura Okręgowa w Zamościu

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: 9 osób oskarżonych w sprawie nielegalnego wysypiska śmieci w Strzyżowie

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Były pracownik starostwa oskarżony w związku z nielegalnym składowiskiem odpadów