28 maja 2024

Hrubieszów: Trwa 30 Finał WOŚP. Koncert o godz. 16.00

Dziś odbywa się 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tegorocznym finale wszyscy gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Od godziny 8.00, do puszek zbiera 58 wolontariuszy, których spotkacie nie tylko w mieście, ale również w Mirczu, Białopolu, Horodle, Trzeszczanach i Uchaniach.

Od godz. 9:30, można przyjść do Hrubieszowskiego Domu Kultury, gdzie w holu będą przygotowane stoiska:

Plakateria – z plakatami z filmów wyświetlanych w Kinie PLON przez cały ubiegły rok;

Fanteria – czyli przedmioty, gadżety, rękodzieło przekazane przez darczyńców (w każdej chwili można przynieść do HDK-u coś, co wesprze akcję);

Pierogarnia – „Pierogi od Serca” wykonane przez seniorów z klubu Złotego Wieku;

Kącik malucha – kolorowanki i brokatowe tatuaże dla najmłodszych.

­Po raz kolejny dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grają hrubieszowscy tenisiści stołowi. W hali Trójki, od godz. 11 rozgrywane jest Grand Prix Hrubieszowa pod hasłem „Gramy dla Jerzego”.

­W tym roku ponownie grają z WOŚP Hrubieszowskie Morsy. Od 13:00 do 16:00 zapraszają „Pod tamę” na akcję „Pomaganie przez morsowanie”, w ramach której odbędzie się kiermasz ciast, będą kiełbaski, ognisko i wejście do Huczwy gratis. Całkowity dochód ze sprzedaży zasili 30. Finał WOŚP.

­Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Odbędzie się online i można go będzie oglądać w transmisji na żywo na fanpage HDK na Facebooku – https://www.facebook.com/HrubieszowskiDomKultury oraz w HTK TV na kanale 60.

O godz.16:00 ruszy licytacja gadżetów od Fundacji WOŚP oraz przedmiotów przekazanych przez hrubieszowskie firmy i mieszkańców, która odbywać się będzie poprzez aplikację WhatsApp. Zgłoszenia pod numerem tel. 726 202 134

W Horodle Sztab WOŚP funkcjonuje na parkingu przy GOK w Horodle. O godz. 17.00 zapłonie ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek oraz wspólnym śpiewaniem z zespołami działającymi przy GOK w Horodle. W tym czasie odbędą się również licytacje gadżetów WOŚP, a po nich – tradycyjne Światełko do Nieba. Uwaga! W razie złych warunków atmosferycznych, impreza odbędzie si∑ w sali widowiskowej GOK – przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

­

­


Zobacz też:

Sztab w Horodle zaprasza na 30 finał WOŚP


Po raz kolejny tenisowa Orkiestra zagra w Hrubieszowie