Hrubieszów: Trwa policyjna akcja „Traktor”

Policjanci z hrubieszowskiej komendy prowadzą dziś wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Traktor”.

Reklamy

– Celem działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu hrubieszowskiego, zmniejszenie liczby wypadków drogowych, zminimalizowanie skutków tych zdarzeń w szczególności ograniczenia ofiar śmiertelnych poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu pojazdów rolniczych niesprawnych technicznie oraz eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz osób poruszające się bez uprawnień do kierowania pojazdami – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji. – Poprzez akcję chcemy rozpowszechnić w społeczeństwie informacji o prowadzonych działaniach i wytworzyć w świadomości kierujących przekonania o nieuchronności kary za kierowanie pojazdem rolniczym niesprawnym technicznie.

W związku z okresem letnim i wzmożonymi pracami rolniczymi nastąpił wzrost udziału ciągników rolniczych w ruchu drogowym. Kierujący tymi pojazdami często poruszają się bez wymaganych uprawnień lub będąc w stanie nietrzeźwości, a stan techniczny pojazdów często jest nieodpowiedni.

Reklamy

Dodatkowo szczególnie narażone na skutki niebezpiecznych zdarzeń są dzieci, które pomagają rodzicom w pracach polowych. Na zwrócenie uwagi zasługuje także, sposób przewozu osób oraz zabezpieczenie przewożonego ładunku.

­

źródło i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak


Zobacz też:

Hrubieszów: Rubienalia 2022. Wystąpi Jary Oddział Zamknięty. Program imprezy

Hrubieszów: Rubienalia 2022. Wystąpi Jary Oddział Zamknięty. Program imprezy


Zerknij na Instagram →