Hrubieszów: Trwają policyjne kontrole. Za niezasłanianie ust i nosa maseczką ochronną grozi mandat do 500 zł

Hrubieszowscy policjanci wciąż sprawdzają czy mieszkańcy miasta i powiatu respektują wprowadzone przepisy w związku z COVID-19. Pojawiają się między innymi w sklepach, busach i innych miejscach, gdzie istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Reklamy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby przebywające między innymi w sklepach, lokalach gastronomicznych i środkach transportu zbiorowego muszą przestrzegać reżimu sanitarnego. W wielu miejscach istnieje obowiązek noszenia maseczek zasłaniających usta i nos. Dodatkowo należy też pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego.

Hrubieszowscy policjanci w codziennej służbie wciąż kontrolują, czy mieszkańcy miasta i powiatu stosują się do obowiązujących w tym przedmiocie przepisów. Pojawiają się w sklepach, środkach transportu zbiorowego i innych miejscach, gdzie obowiązują obostrzenia.

Reklamy

Funkcjonariusze reagują i w dalszym ciągu reagować będą na wszystkie ujawnione przypadki łamania przepisów, które mają uchronić nas wszystkich przed zarażeniem i ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. W takich sytuacjach podejmują interwencje, które często kończą się ukaraniem mandatem karnym, bądź też skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu lub pouczeniem.

Przypominamy, że za niezasłanianie ust i nosa maseczką ochronną grozi mandat do 500 złotych.

Wprowadzone przepisy mają na celu ochronę nas wszystkich, dlatego apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i współpracę.

­

aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

(info i fot. KPP Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: 9 nowych przypadków koronawirusa, 320 osób na kwarantannie

Hrubieszów: 9 nowych przypadków koronawirusa, 320 osób na kwarantannie