Hrubieszów: Trwają poszukiwania Alberta Szumiły

Trwają poszukiwania Alberta Szumiły. Przez kolejne dni od zgłoszenia zaginięcia 18-latka, na miejscu obok wyspecjalizowanych służb ratowniczych pracuje wiele osób, które bezinteresownie włączają się w prowadzoną akcję. Sprawdzany jest każdy sygnał i każda informacja na temat zaginionego.

Reklamy

 

Od chwili zgłoszenia zaginięcia 18-letniego Alberta Szumiły na miejscu, gdzie ostatnio widziany był chłopak i gdzie odnaleziono jego ślady, pracują służby: policjanci, pogranicznicy, strażacy z łodzią a także nurkowie. W akcji użyto także drona oraz psa tropiącego.

Sprawdzany jest każdy ślad i każda informacja. Należy zauważyć, że obok wyspecjalizowanych służb w poszukiwania włączają się również osoby prywatne, które bezinteresownie pracują na miejscu i pomagają w akcji poszukiwawczej między innymi: pracownicy Zakładu Konserwacji i Budowy Urządzeń Melioracyjnych Krzysztofa i Wojciecha Szeweńko, którzy sami zaoferowali pomoc i pracowali na miejscu koparką oraz prowadzili prace zmierzające do skruszenia i usunięcia pokrywy lodowej z rzeki Huczywa, druhny i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, Dziekanowe i Teptiukowie, którzy dokonali sprawdzenia łąk i terenów wzdłuż rzeki Huczwa (ponad 30 osób).

W akcje włączyło się także Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Zamościa, Państwowa Straż Rybacka z Zamościa, Polski Związek Wędkarski Oddział Zamość, Komenda Miejska PSP w Przemyślu i PSP w Lublinie oraz wiele osób prywatnych, które bezinteresownie włączają się każdego dnia w poszukiwania zaginionego 18-latka.

Policja przypomina, że zaginiony Albert Szumiła przebywał na imprezie w lokalu na osiedlu Lipice w Hrubieszowie. Potem najprawdopodobniej wyszedł z niej i poszedł w kierunku miejscowości Brodzica. Do chwili obecnej zaginiony nie nawiązał kontaktu z najbliższymi.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedzę, która mogłaby pomóc w odnalezieniu zaginionego proszone są o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Hrubieszowie pod nr tel. 84- 696-62- 80 lub 112.

 

źródło i fot.: KPP Hrubieszów