Hrubieszów: Tworzymy kulturę szacunku w sieci

Tworzymy kulturę szacunku w sieci – to hasło przewodnie tegorocznej edycji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, w które włączyła się Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Ideą Dnia Bezpiecznego Internetu jest podkreślenie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym przy zaangażowaniu wielu instytucji.

W Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie odbyły się trzy spotkania tematyczne pod wspólnym tytułem: „Cyberprzemoc – nie daj się!”. Celem spotkań było wdrażanie do bezpiecznego i kulturalnego korzystania z zasobów sieci oraz poznanie zagrożeń związanych z Internetem. W zajęciach zorganizowanych w dniach 19.02. 2018 r. i 5.03.2018 r. udział wzięli uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie oraz klas piątych Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirczu.

Spotkania miały charakter warsztatowo-wykładowy. Podczas zajęć uczniowie poznali dobre i złe strony Internetu oraz dowiedzieli się, gdzie szukać pomocy w sytuacji internetowego zagrożenia. Chętnie opowiadali o swojej aktywności w Internecie i problemie agresji w cyberprzestrzeni, jako braku szacunku wobec drugiego człowieka. Podczas zajęć zaprezentowano krótkie filmy edukacyjne Fundacji Dzieci Niczyje.

 

(źródło i fot. BP Hrubieszów)