1 grudnia 2023

Hrubieszów: Uczniowie Trójki wyjeżdżają do Grecji!

33 uczniów z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej Nr 3 zakończyło przygotowania do wyjazdu do Grecji, współfinansowanego z Unii Europejskiej programu Erasmus+, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Edukacja Szkolna, Konkurs 2021.

Reklamy

Przygotowania do wyjazdu z projektu Erasmus+, uczniowie rozpoczęli od zajęć języka angielskiego. Nauczycielki języka angielskiego, starały się w prosty sposób przekazać uczniom wiedzę potrzebną do wyjazdu – młodzież tłumaczyła zdania, rozmawiała ze sobą po angielsku.

We wtorek 16 maja br. odbyły się zajęcia z języka greckiego. Wszyscy uważnie słuchali tego co ma do przekazania p. Robert (lektor języka greckiego). Uczniowie uczyli się w jaki sposób porozumiewać się z Grekami, odnaleźć w sklepie, w hotelu itp.

Reklamy

Podczas zajęć z kulturoznawstwa z p. Anią, uczniowie poznali kulturę oraz tradycje greckie.

Na warsztatach z przygotowania psychologiczno – pedagogicznego prowadzonych przez pedagoga szkolnego, uczniowie poznali różne techniki radzenia sobie ze stresem w nowym miejscu. Mieli również okazję zintegrować się w grupie i poznać się lepiej.

Wyjeżdżających mile zaskoczyli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, nawiązując współpracę z Grecką Organizacją Turystyczną w Warszawie. Dzięki życzliwości zarządu organizacji nasi uczniowie i sześciu nauczycieli, którzy wyjadą wraz z uczniami otrzymało książki, czasopisma, mapy Grecji i mini słowniki polsko- greckie.

27 maja odbyła się odprawa nauczycieli – opiekunów.

Wszyscy są już gotowi na to wielkie wydarzenie. Wyjazd do Platamonas i Katerinii już w niedzielę 29 maja br. o godz.7.30.

­

­

(info i fot. SP nr 3)


Zobacz też:

Nauczycielka hrubieszowskiej Trójki laureatką! (ZDJĘCIA)

Nauczycielka hrubieszowskiej Trójki laureatką! (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie