27 maja 2024

Hrubieszów: Udzielili pomocy 56-latkowi, który prawie nagi spał w przydrożnym rowie

Jeden z hrubieszowskich dzielnicowych został poinformowany, że w przydrożnym rowie leży na wpół nagi mężczyzna. Jak się na miejscu okazało, 56-latek był wychłodzony, bo spędził tam noc leżąc w samej koszulce.

Było po 7 rano kiedy Dzielnicowy z Posterunku Policji w Dołhobyczowie został poinformowany telefonicznie przez zaniepokojonego mieszkańca gminy Mircze, że w jednej w miejscowości, w przydrożnym rowie leży na wpół nagi człowiek.

Natychmiast na miejsce pojechali policjanci. W rowie zastali mężczyznę rozebranego od pasa w dół. Miał na sobie jedynie koszulkę. Jego ubranie leżało zwinięte obok niego. Z mężczyzną nie można było nawiązać logicznego kontaktu. Policjanci owinęli go w koc termiczny i wezwali karetkę pogotowia.

Jak ustalono, to 56-letni mieszkaniec gminy Mircze. Mężczyzna był wychłodzony, wezwana przez policjantów załoga karetki pogotowia przewiozła go do hrubieszowskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy.

Okres jesienno – zimowy, to niebezpieczny czas dla osób bezdomnych, starszych, samotnych i schorowanych, ale też nietrzeźwych. W tym okresie policjanci z hrubieszowskiej komendy podczas patroli kontrolują pustostany, altany i ogródki działkowe – miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni.

Zwracają też uwagę na osoby znajdujące się pod działaniem alkoholu. Reagują na osoby, które w porze nocnej siedzą na ławkach, czy przystankach autobusowych. Również dzielnicowi monitorują sytuację mieszkańców, którym bez pomocy odpowiednich instytucji trudno będzie przetrwać zimowy czas.

Musimy jednak pamiętać, że w dużej mierze to od naszej reakcji zależy los potrzebujących pomocy. Wystarczy wykonać połączenie na numer alarmowy 112 i powiadomić o miejscu przebywania osoby, której grozi wychłodzenie organizmu. Z każdym kolejnym dniem temperatury z pewnością będą notowały coraz niższe wartości. Zadbajmy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś zdrowie, a nawet życie – apeluje asp. szt. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Zobacz też:

Groźny wypadek w Kopyłowie. Cztery osoby poszkodowane. Wezwano śmigłowiec LPR [ZDJĘCIA]

Groźny wypadek w Przewodowie. Przewrócona cysterna z paliwem w rowie [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


źródło i fot. KPP w Hrubieszowie / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak