Hrubieszów: Ujęli pijanego kierowcę. Otrzymali gratulacje za wzorową postawę

Gratulacje za wzorową postawę otrzymali wczoraj z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie dwaj kierowcy. Pan Damian i Daniel ujęli pijanego kierowcę volkswagena golfa. Mężczyzn zaniepokoił sposób, w jaki kierował swoim pojazdem.

Reklamy

 

Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Werbkowice. Dwaj kierowcy Pan Damian i Pan Daniel poruszając się swoim pojazdem na terenie gminy Werbkowice, zauważyli przed sobą kierującego golfem, którego tor jazdy wzbudził ich zaniepokojenie.

Początkowo kierowcy myśleli, że być może kierowca golfa źle się poczuł i potrzebuje pomocy. Zatrzymali pojazd i zauważyli, że mężczyzna opiera się głową o kierownicę. Kiedy zaczęli z nim rozmawiać, wyczuli wyraźną woń alkoholu. W aucie leżały także puszki po piwie. Mężczyźni wezwali na miejsce Policję. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości  56-letniego kierowcy golfa, okazało się, że ma on blisko 3  promile alkoholu w organizmie..

Reklamy

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Hrubieszowie podinsp. Bartosz Magryta spotkał się z mężczyznami, którzy uniemożliwili kierowcy golfa dalszą jazdę. Komendant pogratulował im godnej naśladowania postawy wręczając pamiątkowe podziękowania. Dzięki ich natychmiastowej reakcji, udało się uniknąć tragedii na drodze.

Pamiętajmy, że tylko dzięki ogólnemu braku tolerancji dla nietrzeźwych kierowców  możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień.

 

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)