Hrubieszów: Ukradł grajkowi pieniądze i zagroził pobiciem

Do policyjnego aresztu trafił 33 letni mieszkaniec Hrubieszowa, który odpowie za kradzież rozbójniczą. Mężczyzna w centrum miasta podszedł do grającego na akordeonie 40-latka i ukradł mu z futerału 20 zł. Następnie sprawca zagroził muzykowi pobiciem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło na hrubieszowskim Rynku, w centrum miasta. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej.

Natychmiast na miejsce skierował patrol kryminalnych. Policjanci ustalili, że do grającego na akordeonie 40-letniego mieszkańca powiatu sokołowskiego podszedł mężczyzna, a następnie skradł z futerału instrumentu pieniądze w kwocie 20 zł.

Reklamy

Kiedy poszkodowany muzyk zaczął prosić mężczyznę, aby mu nie zabierał pieniędzy, wówczas sprawca zagroził mu spowodowaniem uszkodzenia ciała, a  następnie uciekł.

W wyniku podjętych czynności, kryminalni zatrzymali sprawcę, którym okazał się 33-letni mieszkaniec Hrubieszowa. W chwili zatrzymania miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dopuszczenia się kradzieży rozbójniczej, za którą kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Hrubieszów (JK)