29 września 2023

Hrubieszów: Ulgi w składkach i PUE – szkolenia dla klientów ZUS

Ulgi w opłacaniu składek i Platforma Usług Elektronicznych ZUS – to tematy internetowych szkoleń, na które zaprasza hrubieszowski inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Reklamy

Na spotkaniu o ulgach przyszli i obecni przedsiębiorcy dowiedzą się, kiedy mogą opłacać niższe składki i na jakich zasadach. Chodzi o „ulgę na start”, składki preferencyjne i tzw. mały ZUS plus. Szkolenie o Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE) kierowane jest do szerszej grupy klientów: ubezpieczonych, firm i osób pobierających świadczenia.

Ekspert wyjaśni, jak wysłać pismo ogólne, zarejestrować pełnomocnictwo, samodzielnie utworzyć potwierdzenie z danymi zapisanymi w ZUS, a także jak zarejestrować umowę o dzieło. Podpowie również, gdzie można znaleźć informacje o swojej kwarantannie lub izolacji w związku z Covid-19. Uczestnicy szkolenia zapoznają się też z e-wizytą, która umożliwia wideorozmowę z pracownikiem lokalnego ZUS-u.

Reklamy

Oba szkolenia odbędą się 26 listopada przez internet, na platformie Cisco Webex Meetings. Kolejna edycja już 16 grudnia. Do udziału w szkoleniach wystarczy urządzenie z dostępem do sieci i przeglądarka internetowa. Spotkania o PUE zaczynają się o godz. 10.00, a szkolenia o ulgach dla firm – o godz. 13.00.

Organizatorzy przyjmują zapisy uczestników pod adresem hrubieszow_szkolenia@zus.pl oraz numerem telefonu 84 696 20 13 (wewnętrzny 109). W wiadomości trzeba podać temat i termin szkolenia, swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe: telefon i adres e-mail.

Reklamy

(info: ZUS Lublin / Małgorzata Korba)


Zobacz też:

Badania endoskopowe w SP ZOZ w Hrubieszowie (ZDJĘCIA)

Badania endoskopowe w SP ZOZ w Hrubieszowie (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie