Hrubieszów: Ulgi w składkach i PUE – szkolenia dla klientów ZUS

Ulgi w opłacaniu składek i Platforma Usług Elektronicznych ZUS – to tematy internetowych szkoleń, na które zaprasza hrubieszowski inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Reklamy

Na spotkaniu o ulgach przyszli i obecni przedsiębiorcy dowiedzą się, kiedy mogą opłacać niższe składki i na jakich zasadach. Chodzi o „ulgę na start”, składki preferencyjne i tzw. mały ZUS plus. Szkolenie o Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE) kierowane jest do szerszej grupy klientów: ubezpieczonych, firm i osób pobierających świadczenia.

Ekspert wyjaśni, jak wysłać pismo ogólne, zarejestrować pełnomocnictwo, samodzielnie utworzyć potwierdzenie z danymi zapisanymi w ZUS, a także jak zarejestrować umowę o dzieło. Podpowie również, gdzie można znaleźć informacje o swojej kwarantannie lub izolacji w związku z Covid-19. Uczestnicy szkolenia zapoznają się też z e-wizytą, która umożliwia wideorozmowę z pracownikiem lokalnego ZUS-u.

Oba szkolenia odbędą się 22 października przez internet, na platformie Cisco Webex Meetings. Do udziału w nich wystarczy urządzenie z dostępem do sieci i przeglądarka internetowa. Spotkanie o PUE zaczyna się o godz. 10.00, a szkolenie o ulgach dla firm – o godz. 13.00.

Organizatorzy przyjmują zapisy uczestników pod adresem hrubieszow_szkolenia@zus.pl oraz numerem telefonu 84 696 20 13 (wewnętrzny 109). W wiadomości trzeba podać temat szkolenia, swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe: telefon i adres e-mail.

­

(ZUS)


Zobacz też:

Gmina Dołhobyczów: Traktorzysta z 3 promilami i bez uprawnień

Gmina Dołhobyczów: Traktorzysta z 3 promilami i bez uprawnień