Hrubieszów: Uratowana kobieta dziękuje za pomoc

„…Przeprowadzone czynności resuscytacyjne uratowały mi życie i sprawiły, że nadal mogę się cieszyć każdą chwilą, a w szczególności tym, że nadal mogę być ze swoją rodziną…” – to fragment podziękowań, jakie wpłynęły do komendanta hrubieszowskiej Policji.

Reklamy

 

Przypomnijmy, 21 listopada w Hrubieszowie, w godzinach porannych, kierująca oplem, jadąc jedną z głównych ulic miasta nagle zasłabła. Kierowany przez nią pojazd wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Idąca do pracy policjantka z hrubieszowskiej komendy – st. asp. Magdalena Żaroffe zobaczyła rozbity o drzewo samochód. Razem z napotkanym znajomym z komendy, pracownikiem cywilnym Marcinem Kuczewskim, natychmiast ruszyli na pomoc.

Okazało się, że za kierownicą auta siedzi kobieta, która jest nieprzytomna i ustały jej funkcje życiowe. Funkcjonariusze wydobyli poszkodowaną z samochodu i rozpoczęli czynności resuscytacyjne.

Z kolei stojąca obok kobieta zadzwoniła po karetkę. W pomocy poszkodowanej brał udział także funkcjonariusz Straży Miejskiej – Sławomir Usowski.

Poszkodowana została przewieziona karetką do szpitala, gdzie odzyskała przytomność.

Za natychmiast udzieloną jej pomoc podziękowała w przesłanym liście Komendantowi Powiatowemu Policji w Hrubieszowie mł. insp. Grzegorzowi Pietrasiakowi. „Przeprowadzone czynności resuscytacyjne uratowały mi życie i sprawiły, że nadal mogę się cieszyć każdą chwilą, a w szczególności tym, że nadal mogę być ze swoją rodziną… Jestem ogromnie wdzięczna Pani Magdalenie Żaroffe i Panu Marcinowi Kuczewskiemu i uważam, że ich postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie oraz pochwałę.” – czytamy w podziękowaniu.

Gratulacje i podziękowania na ręce hrubieszowskiego komendanta za wzorową postawę pracowników komendy wpłynęły także od Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie lek. med. Dariusza Gałeckiego i pełniącej obowiązki Prokuratora Rejonowego Magdaleny Janik-Sobańskiej.

Osobiste gratulacje złożyła także Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska, która napisała „Życie ludzkie jest najwyższą wartością! Jestem dumna, że w Hrubieszowie służą i pracują wspaniali i odważni ludzie. Wyrazy uznania! Bo wcale nie jest oczywiste, jak każdy z nas zachowałby się w takiej sytuacji…”

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów / EK

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Uratowali życie 49-letniej hrubieszowiance. Burmistrz dziękuje!

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: W drodze do komendy uratowali życie uczestniczce wypadku