Hrubieszów: W grudniową noc – nagrody w konkursie plastycznym rozdane

Dziś, w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyło się rozdanie nagród w miejskim konkursie plastycznym „W grudniowy dzień”.

Reklamy

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego W GRUDNIOWY DZIEŃ z dnia 13grudnia 2019 r.

 

Organizator konkursu:

Andrzej Marut – instruktor ds. plastyki HDK           

 

Komisja oceniała w składzie:

Przewodniczący – Alfred Przybysz, artysta plastyk z Hrubieszowa

Członkowie:

Helena Piekarz – artysta plastyk z Hrubieszowa

Wioleta Czerniak – animator HDK.

 

W konkursie udział wzięły miejskie placówki oświatowe i kulturalne:

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciele: Monika Będzińska, Alicja Ryszkowska, Dorota Wawrzyniuk, Jadwiga Hukowska, Aneta Derlak, Aneta Franke, Alicja Dziedzic, Anna Kryszczuk (71 prac).

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hrubieszowie – nauczyciele: Małgorzata Sidorska, Małgorzata Serafin, Joanna Sawicka, Ewa Filipowicz – Sidorczuk, Joanna Nazar, Paulina Seweryn, Renata Paczała, Joanna Bartnik, Katarzyna Sztuk, Monika Korneluk (83 prace).

Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut (46 prac), Ewa Watras (17 prac).

Zgłoszenie indywidualne (1 praca).

Miejskie Przedszkole Nr 1 – nauczyciele: Żaneta Jachimek, Joanna Świeca, Beata Chomicka – Wlach, Urszula Wnorowska, Anna Pal (16 prac).

Miejskie Przedszkole Nr 2 – nauczyciele Izabela Onisk, Agnieszka Marcych (7 prac).

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne – nauczyciele: Monika Kozdroń, Iwona Gębala (8 prac).

Miejskie Przedszkole Nr 3 – nauczyciele: Ewelina Krawczyk, Małgorzata Malicka, Jolanta Mazurek, Monika Łuszczuk, Marzanna Młynarczuk (21 prac).

Szkoła Podstawowa Nr 2 – nauczyciele: Agnieszka Ślażyńska, Elżbieta Charatynowicz (14 prac).

Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych – nauczyciele: Agnieszka Stajszczyk, Cecylia Mydlak (5 prac).

 

Ogółem, na konkurs wpłynęło 289 prac, w tym 7 prac niezgodnych z regulaminem konkursu (np. brak zgody RODO, niewłaściwy format prac). Zgodnie z regulaminem konkursu, postanowiono nie rozpatrywać prac wykonanych niesamodzielnie.

 

Po wnikliwej ocenie postanowiono przyznać nagrody w czterech grupach wiekowych następującym autorom:

 

Przedszkola:

Stanisław Wojtiuk, lat 6 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Marta Perehubka, lat 6 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Antoni Rodziewicz, lat 6 -Niepubliczne Przedszkole Integracyjne – nauczyciele Monika Kozdroń, Iwona Gębala

Hanna Graboś, lat 6 – Koło plastyczne HDK – instruktor Ewa Watras

Adam Szur, lat 6 – Koło plastyczne HDK – instruktor Ewa Watras

Szymon Twardowski, klasa 0 – Szkoła Podstawowa Nr 3- nauczyciel      Dorota Wawrzyniuk

Hanna Hojda, klasa 0 – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel Dorota Wawrzyniuk

Hanna Hołuj, lat 4 – Miejskie Przedszkole Nr 2 – nauczyciel Agnieszka Marcych  

Adriana Kowalczuk, lat 6 – Miejskie Przedszkole Nr 1 – nauczyciel Urszula Wnorowska, Anna Pal    

Kornelia Garbowska, lat 5 – Miejskie Przedszkole Nr 3 – nauczyciel Jolanta Mazurek i Monika Łuszczuk

 

Klasy I – III

Magdalena Skubisz, lat 7 – Koło plastyczne HDK – instruktor Ewa Watras

Anastazja Szczur, lat 7 – Koło plastyczne HDK – instruktor Ewa Watras

Sebastian Romański, klasa II – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel Alicja Ryszkowska

Natalia Czupryńska, klasa II – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel Alicja Ryszkowska

Lena Niźnikowska, lat 7 – Szkoła Podstawowa Nr 1 – nauczyciel Joanna Bartnik

Karol Koniec, klasa III – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel Jadwiga Hukowska

Magdalena Olchowska, klasa III – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel        Jadwiga Hukowska

Karolina Danilczuk, lat 8 – Szkoła Podstawowa Nr 1 – nauczyciel         Małgorzata Serafin

Wiktoria Wichniewicz, klasa I – Powiatowy Zespół Placówek Szkolno -Wychowawczych – nauczyciel Cecylia Mydlak

Michał Steciuk, klasa II – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel Anna Kryszczuk

Julia Marzęda, lat 9 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Marcel Kass, lat 9 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Magdalena Korol, lat 9 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Paula Więsyk, lat 8 Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Klaudia Szkutnik, lat 8 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

 

Klasy IV-VI

Zuzanna Wolanin, lat 12 – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel Aneta Derlak

Wiktoria Unkiewicz, lat 11 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Roksana Szubert, lat 11 – Koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

 

Klasy VII-VIII

Igor Nowak, lat 14 – Szkoła Podstawowa Nr 3 – nauczyciel Aneta Franke.

 

Komisja konkursowa postanowiła przyznać również nagrodę Hrubieszowskiemu Domowi Kultury za największą liczbę laureatów w konkursie. Ogółem przyznano 30 nagród.

Komisja konkursowa dziękuje wszystkim za udział w konkursie, jednocześnie gratuluje laureatom i opiekunom za zdobyte nagrody, życząc dalszych sukcesów artystycznych.

Nagrody ufundował Hrubieszowski Dom Kultury, a wręczyły: Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska oraz dyrektorzy HDK – Emilia Feliksiak i Grażyna Temporowicz.

Oprawa wokalna konkursu: Karolina Danilczuk, Anastazja Sala, Wojtek Żyła.

 

A. Marut

fot. lubiehrubie.pl

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Rozdanie nagród w konkursie plastycznym „W grudniowy dzień” – rok 2019

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: W grudniowy dzień – wręczono nagrody laureatom konkursu – rok 2018