Hrubieszów: W kominiarce, z nożem napadł na sklep. Groził ekspedientce

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 32-latka, który w niedzielę używając przemocy i grożąc nożem ekspedientce sklepu spożywczego dokonał kradzieży pieniędzy. Wczoraj został osadzony w policyjnym areszcie.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę ok. godz. 18.00. w jednym z hrubieszowskich sklepów spożywczych. Po wejściu do sklepu mężczyzna mający na głowie czarną kominiarkę, użył przemocy i zastraszył trzymanym w ręku nożem pracownicę sklepu. Zażądał aby wydała mu dzienny utarg.

Sprzedawczyni w obawie o własne życie otworzyła kasę a sprawca skradł z niej pieniądze. Wychodząc ze sklepu groził sprzedawczyni zabójstwem w przypadku powiadomienia Policji.

Pracujący nad ta sprawą hrubieszowscy kryminalni na podstawie własnych ustaleń wczoraj zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Hrubieszowa. Był on wcześniej notowany za kradzieże i przestępstwa narkotykowe.

Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 32-latka tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Kodeks karny za ten czyn przewiduje do 15 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: KPP Hrubieszów