Hrubieszowski Domu Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie zapraszają 23 października na wydarzenie „W Kwiecie Wieku – Dzień Seniora”.

Reklamy

Partnerstwo Hrubieszowskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie sprawdza się w działaniu. Obie instytucje są organizatorami wydarzenia W Kwiecie Wieku – Dzień Seniora, który odbędzie się 23 października 2021 r. o godz. 1400 w sali nr 10 HDK.

Koncepcja Dnia seniora opiera się na prezentacji dotychczasowego doświadczenia obu instytucji w pracy z tą grupą wiekową (zajęcia w ramach L3M Radość uczenia się przez całe życie wg. metody Marii Montessori, oraz autorskiego programu MBP – Gimnastyka umysłu) wskazaniu dobrych praktyk i inspiracji liderskich – projekcja filmu Założę czerwone spodnie, panelu dyskusyjnego, gdzie każdy uczestnik będzie mógł zabrać głos na tematy związane z jakością życia seniorów w Hrubieszowie. Uczestnicy będą mogli wyartykułować czego potrzebują od władz miasta, jak im się żyje w grodzie nad Huczwą, jakie przestrzenie w Hrubieszowie są przyjazne seniorom.

Reklamy

Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska. Pani Burmistrz potwierdziła swój udział w wydarzeniu, więc uczestnicy będą mieli okazję skonfrontować swoje potrzeby i podyskutować o nich w przyjaznej atmosferze jednocześnie będąc wysłuchanym przez władze miasta, instytucje i liderów grup odpowiedzialnych za przygotowanie i realizowanie oferty dla Hrubieszowskich seniorów.

Wydarzenie zakończy się prezentacją muzycznych talentów seniorów oraz ogólną integracją przy muzyce. Adresowane jest ono do wszystkich grup skupiających seniorów oraz indywidualnych osób utożsamiających się z tą grupą wiekową w Hrubieszowie.

­

(info, grafika: MBP)


Zobacz też:

Hrubieszów: Szpital wstrzymuje odwiedziny pacjentów!

Hrubieszów: Szpital wstrzymuje odwiedziny pacjentów!

LubieHrubie na Instagramie