4 grudnia 2023

Hrubieszów: W nowy rok z nowym budżetem

Rada Miejska w Hrubieszowie uchwaliła w piątek 28 grudnia budżet na 2019 rok. Przyszłoroczny plan finansowy zakłada dochody na poziomie około 69 milionów 420 tysięcy złotych i wydatki w wysokości prawie 66 milionów 120 tysięcy.

Reklamy

 

Jednym z najpoważniejszych zadań inwestycyjnych będzie rozpoczęcie prac nad utworzeniem Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa. Szacuje się, że realizacja tego projektu może kosztować około 13 milionów 400 tysięcy złotych, z czego 10 milionów 400 tysięcy to dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Nowa placówka powstanie na bazie budynku Syndykatu Rolniczego przy ul. 3 maja, a pieniądze będą przeznaczone przede wszystkim na przebudowę zabytkowego obiektu, a także jego modernizację i wyposażenie. Przetarg na wykonanie robót ma być ogłoszony w pierwszym kwartale przyszłego roku, a cała inwestycja będzie rozłożona na trzy lata.

Reklamy

W 2019 roku miasto chce również rozpocząć budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie. Szacunkowy koszt tej inwestycji to prawie 24 miliony z czego 7 milionów samorząd pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Większej dotacji miasto nie mogło otrzymać, ale będzie szukać dodatkowych źródeł finansowania tej inwestycji. Mogą to być środki Powiatu Hrubieszowskiego i gmin, które w przyszłości chciałyby korzystać z nowego obiektu oraz inne źródła zewnętrzne, ale decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma.

W przyszłorocznym budżecie są także pieniądze na warty około 2,5 miliona złotych projekt „Cyfrowy urząd w twoim domu – elektroniczna administracja blisko mieszkańców Hrubieszowa” oraz dokończenie kilku innych zadań.

Chodzi m.in. o termomodernizację hali Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie, a także budowę kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3 i dziewięć miejsc rekreacji. 

 

źródło: ias24.eu, UM Hrubieszów

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Będzie nowa biblioteka. 10,4 mln dotacji na Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa

WIADOMOŚCI – Tak zmieni się Hrubieszów – projekty planowane do realizacji 

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Rewitalizacja po zmianach trwa