25 lipca 2024

Hrubieszów: W piątek akcja odkomarzania

Urząd miasta Hrubieszów informuje, że akcja odkomarzania miasta odbędzie się w najbliższy piątek – 21 lipca.

Reklamy

Akcja rozpocznie się od godz. 20.30, a odkomarzania obejmie tereny rzeki Huczwy, kanału Ulga, place zabaw i tereny parkowe.

UWAGA! Urząd Miasta informuje:

W czasie wykonywania zabiegów przeciwko komarom należy ograniczyć przebywanie w tych miejscach oraz zachować szczególną ostrożność.

Reklamy

Prosi się mieszkańców o zamknięcie okien na czas odkomarzania, a pszczelarzy o zabezpieczenie hodowli pszczół.

Zobacz też: Gdzieś w Hrubieszowie… 19.07.2023 [ZDJĘCIA]

Reklamy

Ze względu na możliwości wnikania substancji użytych podczas odkomarzania, w okresie 24 h od zabiegu nie należy spożywać warzyw i owoców pochodzących z terenów objętych odkomarzaniem, a przed spożyciem zaleca się ich dokładne umycie.

Dla zwiększenia skuteczności walki z komarami, potrzebne jest włączenie się do akcji wszystkich mieszkańców, poprzez odkomarzanie posesji specjalnymi preparatami, ale także usuwanie źródeł stojącej wody wokół domu i w ogrodzie (m. in. należy pozbyć się wszelkich pojemników, w których może gromadzić się woda, np. beczek, wiader, puszek, butelek, słoików, zabawek, a te, które są przydatne, wystarczy odwrócić do góry dnem).

Przeprowadzenie akcji odkomarzania uzależnione jest od aktualnych warunków pogodowych.

Przeczytaj także: Hrubieszów: Sylwetka – Piotr Paweł Pyszniak

W razie wystąpienia opadów atmosferycznych w okresie wnikania preparatu, termin przeprowadzenia akcji może ulec zmianie, o czym mieszkancy zostaną poinformowani.


źródło i fot. UM Hrubieszów


Kodeks Reklamowy dla Śródmieścia Hrubieszowa


Zerknij na Instagram →